blank

HGS Hakkında Merak Edilenler

HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi Karayolları Genel Müdürlüğü’nün uygulamalarından biridir. Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan bu sistem ödeme işleminin en hızlı ve en kolay bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanıyor. Araç sahipleri istedikleri zaman dolumu yapabiliyor ve böylelikle köprü ve otoyollardan zaman kaybetmeden, beklemeden geçebiliyor. Otoyol ve köprülerden geçiş daha önce kartlı olarak yapılıyordu. Ancak bu durum trafiği ciddi düzeyde olumsuz yönde etkiledi. Dolayısıyla araç kuyruklarının oluşmasını önlemek için yeni bir sistem ihtiyacı doğdu ve HGS de bu sayede geliştirildi.

HGS sisteminin devreye girmesi ile birlikte otoyol ve köprü geçişlerinde trafik akışı hızlandı. Artık beklemeden ve uzun trafik kuyrukları oluşmadan geçişler pratik bir şekilde yapılabiliyor. Bu kolaylıktan faydalanmak için öncelikle bir HGS kartınızın olması gerektiğini belirtelim.  Kartınızı araç ruhsatı ile birlikte temin edebilirsiniz. Yani kart alabilmek için mutlaka aracınızın ruhsatını ibraz etmeniz gerekiyor. Ardından HGS yükleme işlemi için de rotanızı Kuveyttürk internet şubesine çevirebilirsiniz.

HGS Yükleme İşlemi İçin Uzun Süre Beklemeye Gerek Yok!

HGS kart dolumu yaptığınızda köprü ve otoyollardan sorunsuz bir şekilde geçebilirsiniz. Kart dolumu  yapma işleminin sanıldığı kadar uzun sürmedi yeni ve son derece hızlı bir şekilde kartınızla dilediğiniz meblağda dolum yapabileceğinizi de belirtelim. Kuveyttürk internet şubesi üzerinden bu konu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda HGS bakiye aktarımı yapılabildiği bilgisini de sizlere aktaralım.

Bakiye aktarımı sadece TCKN/VKN’ye ait HGS ürünleri arasında yapılıyor. Bununla birlikte her iki ürününde aktif olması gerektiği bilgisini sizlerle paylaşalım. Bakiyenin aktarım işlemi ise 7 gün sonra gerçekleştirilebiliyor. Özellikle araç değişikliği yapanlar için bu bilginin son derece önemli olduğu aşikar.

Artık bu tür işlemler için gereksiz bir zaman kaybı yaşamanıza hiç gerek kalmadı. Zamanınızı en verimli şekilde kullanmak adına  internetin hayatınıza kazandırdığı kolaylıklardan siz de faydalanabilirsiniz.  Hızlı ve kolay bir şekilde HGS kast edinmek ya da dolum işlemi gerçekleştirmek hatta bakiyeler arası aktarım yapmak için öncelikle Kuveyttürk internet şubesine uğramanız yeterli olacak.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?