Hızlanan Dünyada Hızlı Bir Ödeme Sistemi

İnsanların sahip oldukları fazlalıkları ellerinden çıkarıp bunun karşılığında ihtiyaçlarını karşılaması gibi basit bir denklem üzerinden doğan ticaret, günümüz dünyasında birçok faktörü içinde barındıran komplike bir sisteme dönüşmüş durumda. Bu faktörlerden biri ve belki de en önemlisi alıcının satıcıya ödemeyi nasıl yapacağı konusu. Geçmiş zamanlarda takas aracılığıyla veya para karşılığında birebir olarak halledilebilen ödeme mevzusu, günümüzde pazarların birbirinden ayrı tutulamayacak derecede iç içe girmesi ve alışverişlerin sadece kısa mesafeler içinde yapılmaması nedeniyle basit bir sistem olmaktan çıktı.

Ne var ki, hayatın her alanında olduğu gibi, gittikçe karmaşıklaşan sorunlar daha gelişmiş çözümleri de beraberinde getiriyor. Hepsipay.com’un çıkış noktası da buradan başlıyor. Her geçen gün gerçek hayattan sanal hayata doğru kayan ticaret/alışveriş dünyasında hem müşterilerin, hem de şirketlerin işlerini kolaylaştırma amacını güdüyor. Web üzerinden yapılan ödeme işlemlerinde hem hızı arttırmayı hem de güvenilirliği sağlamayı hedefliyor.

E-ticaret’in yüksek bir ivmeyle büyümesi ve yaygınlaşması bu sektördeki opsiyonların da çoğalmasına neden olmuş durumda. Bu noktada müşterilerin ve şirketlerin seçim yaparken üzerinde durduğu en önemli unsurlardan biri güvenlik. Ödemenin internet üzerinden yapılması üçüncül kişilerin de bu sürece dahil olma ihtimalini doğuruyor. Tarafların para alışverişinde herhangi bir sorun yaşamasının önüne geçmek için 3D Secure gibi sistemlerin kullanılması şart oluyor. Bir diğer önemli etken ise birden fazla ürünün ve bankanın tek platformda bir araya gelmesinden geçiyor. Oluşturulan sistemin kafa karıştırıcılıktan uzak ve kullanıcı dostu olması gerekiyor. Alışverişin bütün unsurlarının tek bir platformda birleştirilmesi hem kullanıcılara kolaylık sağlıyor, hem de işlemlerin süresini kısaltıyor.

Ödeme sistemlerinin birbirinden farkı da bu tip noktalarda ortaya çıkıyor. Hız konusunda kullanıcılarına en iyi deneyimi sunanlar, güvenilirlik konusunda kullandığı sistemler aracılığıyla sorunları minimuma indirenler, genişleyen ve girift bir hale gelen pazarlar içerisinde müşteriler ile şirketler arasındaki bağlantıyı optimize edenler bir adım öne geçiyor. Ödeme sistemlerinin yeni üyelerinden biri olan Hepsipay.com bu faktörlerdeki başarısıyla ön plana çıkıyor. Her geçen gün yaygınlaşan online ödemelerde kullanıcılarına hızlı ve güvenli bir alışveriş imkânı vaat ediyor.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?