blank

ICES ile Yurtdışı Üniversite Eğitiminin Avantajları

Yurt dışında üniversite okumak gibi hayati bir kararı verirken oldukça detaylı bir araştırma yapılmasında fayda var. ICES Turkey, yurt dışı eğitim alanındaki tecrübesi ile bu konuda farklı seçenekler sunarak hayalinizin gerçekleşmesini sağlıyor.

İster liseden yeni mezun olun, isterseniz Türkiye’de bir lisans bölümünde olun gerekli şartları sağladıktan sonra siz de yurtdışı eğitim fırsatlarından faydalanabiliyorsunuz. Fakat karar verme aşamasında oldukça detaylı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Öncelikle, hangi ülkede eğitim almak istediğinize karar verebilirsiniz. Bu noktada devreye farklı parametreler giriyor. Maddi imkanlarınız, okumak istediğiniz bölüm, istediğiniz ülkedeki eğitim şartları, barınma koşulları ve ülkenin kültürü gibi farklı konuları netleştirmeniz, gideceğiniz ülkeye daha kolay karar vermenize yardımcı oluyor. Yurtdışı üniversite danışmanlığı hizmeti veren ICES Turkey, doğru kararı vermeniz için size uygun seçenekler sunuyor. Yurtdışı üniversite eğitimi için Türkiye’dekilerin aksine her şeyi belirleyen tek bir sınav bulunmuyor. Yurt dışındaki üniversiteler; ilgi duyduğunuz, okumak istediğiniz bölümü seçerek tek bir sınava bağlı kalmadan eğitime başlamanızı sağlıyor. Yurtdışında üniversite eğitimi almak ayrıca size yeni bir dil öğrenme fırsatını da sunuyor. Gittiğiniz ülkede konuşulan dilin, dünyada ve amaçladığınız sektörde kullanılma yoğunluğu da ülkeyi seçerken önemli bir rol oynuyor.

Yurt dışındaki üniversitelerde Türkiye’de olduğu gibi 1 yıl hazırlık ve 4 yıllık lisans eğitimi gibi bir sistem bulunmuyor. Ülkeye ve üniversiteye göre farklılık gösterse de yurtdışı eğitim genelde 3 yıl gibi bir sürede sona eriyor. Okuduğunuz ülkede kalmak isterseniz bu eğitimin ardından staj, master gibi imkanlara da sahip olunabiliyor. Ayrıca okulunuz bittiğinde ve dönmek istediğinizde, birçok okulun YÖK denkliği olduğu için iş hayatında problem yaşanmıyor. Yurtdışında üniversite eğitimi görmek için şartlar okuldan okula değişse de genel olarak not ortalamanız, istenen dil sınavlarındaki başarınız, referans mektubu ve niyet mektubunuz, özgeçmişiniz gibi belgeler talep ediliyor. ICES Turkey bu aşamalarda da verdiği yurtdışı üniversite danışmanlığı hizmeti ile size yardımcı oluyor. Dil seviyesi için yeterli puan alınamadığı takdirde ise Pathway Hazırlık Programları ile farklı ülkelerde doğrudan geçiş hakkı elde edilebiliyor.

Amerika, Almanya, İngiltere, Rusya, Kanada, Polonya, Fransa, Macaristan gibi farklı kıtalarda ve ülkelerde eğitim imkanı sunan ICES Turkey, gerek gideceğiniz ülkeye karar verme aşamasında gerekse seçtiğiniz okul için halletmeniz gereken süreçlerde size yurtdışı üniversite danışmanlığı hizmeti sunuyor. Kariyeriniz için oldukça önemli olan eğitim konusunda uzman danışmanlarımızdan daha ayrıntılı bilgi almak için 444 22 03 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?