İngilizce Çalışmak ve Öğrenmek İçin Beş Yöntem

İngilizce çalışmak bazen hepimiz için oldukça zor bir hale gelebilir. Kimi zaman sahip olduğumuz korkular, kimi zamansa nereden başlayacağımızı bilememek, İngilizce çalışmamızı engeller. Peki bunları aşabilmek mümkün m? Şimdi birlikte İngilizce çalışırken uygulamanız gereken 5 yöntemi gözden geçireceğiz. Bu yöntemler ile sonra İngilizce öğrenmenin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

1) Hata yapmak bu işin doğasında var

Asla hata yapmaktan korkmayın ve çekinmeyin, bildiğiniz şekilde konuşun yazın ve İngilizcenizi kullanın. Hata yapmazsanız, karşınızdaki kişi bu hataları gözden geçiremez ve sizlere gerekli yardımda bulunamaz. Bu yüzden hata yapmaktan çekinmeyin karşınızdaki kişinin sizi duymasını sağlayın ve hatalarınızı düzeltin ve öğrenmeye devam edin.

2) İngilizce hayatınızın bir parçası olsun

Hayatınıza İngilizce kaynakları sokun, mesela İngilizce dizi ve filmler izleyin, İngilizce haber sitelerine girin, sosyal medyada ingilizce sayfalarda yorumlar yapmayı deneyin. Kısacası İngilizceyi hayatınızın bir parçası haline getirin. İngilizceyi kendi dilinde konuşan ve yazan kişilerden öğrenmek bir ayrıcalıktır. Bu noktada eğitim almak isterseniz Open English Online İngilizce Eğitim kurslarından yararlanabilirsiniz. Bilgisayar ve tabletinizden internete bağlanarak, Amerikalı öğretmenler tarafında en doğru şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz.

3) Sürekli pratik yapın

Her gün pratik yapın, bu pratik konuşma ya da yazma olmak zorunda değil önemli olan İngilizcenin sürekli zinde tutmak ve bunun için sürekli İngilizce materyal ve kaynak okuyun, takip edin. Günde sadece bir saatinizi ayırın ve kısa zamanda ne kadar hızlı ilerlediğinizi görün.

4) Çevrenizden yardım isteyin

Aileniz ve arkadaşlarınıza hedeflerinizden ve neler yaptığınızdan bahsedin, bu konuda sizlere yardımcı olmaları, sizleri motive etmelerini isteyin. Onların bu desteği sizde bir özgüven yaratacak ve daha hızlı ilerlemenize yardımcı olacaktır.

5) Kelimeleri farklı cümlelerde kullanmayı deneyin

Yeni kelimeler öğrenirken, Türkçe karşılıklarına değil nerede kullanıldıklarına dikkat edin, kelimelerin İngilizce cümleler içinde nasıl kullanıldığını araştırın daha sonra Türkçede hangi anlamlara gelebileceğine bakın. İngilizcedeki kelimelerin birden fazla anlamları olabileceğini asla unutmayın.

İngilizce öğrenmek için bir çok yöntem var, önemli olan asla vazgeçmemek ve doğru bir eğitim almaktır. İngilizce eğitimde Open English danışmanlarını arayarak istediğiniz zaman bilgi alabilir ve yepyeni bir dünyanın kapılarını açabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?