blank

İngilizce ile İlgili İlginç Bilgiler

İngilizce dünya genelinde en çok kullanılan üçüncü Dil fakat farklı bir dil konuşan birbirleriyle iletişim kurmak isteyen insanlar arasında birinci dil yani ‘’Lingua franca’’. İngilizce öğrenmek hayatınızda birçok şeyi değiştirebilir, olaylara bakış açınızı, internet üzerinden bilgi toplamanızı ve iletişim kurma yeteneğinizi bütünüyle değiştirebilir.

Bu hafta İngilizceye dair ilginç bazı şeyler öğrendim bunları paylaşmak istiyorum:

  1. İngilizcede en çok kullanılan harf ‘’E’’ harfi imiş. Bazı metinlere ve makalelere bakınca durumun böyle olduğunu sizde göreceksiniz.

  2. ‘’S’’ harfi ile başlayan kelime sayısı diğer tüm harflerden fazla.

  3. ‘’I am’’ İngilizcede kurabileceğiniz en kısa cümle olma özelliğini taşıyor.

  4. Pangram diye bir kavram varmış. Bu kavrama göre Pangram cümleler alfabedeki bütün harfleri içeriyormuş. Örnek : ‘The quick brown fox jumps over the lazy dog’

  5. İngilizce en uzun kelime :  ‘pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis’. Kelimenin anlamı ise kül ve kum solunması yüzünden oluşan bir tür akciğer rahatsızlığıymış.

İngilizce gerçekten çok ilginç bir dil, öğrenmek için hiçbir zaman geç değil. Gelişen teknolojiler ile öğrenmek eskisinden daha kolay. Open English gibi online eğitim kurumları ile evinizden İngilizce öğrenebilirsiniz. Üstelik Amerikalı eğitmenlerin eşliğinde doğru bir telaffuz ile.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?