ingilizce öğrenmek

İngilizce Türkçe Çeviri Sitesiyle İngilizce Öğretme Yöntemleri

İngilizce eğitimi, eğitim alanında en önemli konulardan biridir. Ülkemizde devlet okullarında ve özel okullarda yoğun İngilizce programları uygulanmaktadır. Buna rağmen İngilizce konusunda hâlen bir takım eksikler bulunmakta. Özellikle genç nüfusun İngilizce seviyesine baktığımızda bu eksikleri rahatça fark edebiliyoruz. Belli bir noktaya kadar kendini tanıtabilen; fakat sonrasında cümle bile kurmakta zorlanan bir genç nüfusla karşı karşıyayız. Peki, bu durum diğer ülkelerde ne şekilde? Gelişmekte olan diğer ülkelere baktığımızda İngilizce seviyesinin ülkemizden daha iyi konumda olduğunu görüyoruz. Bunun için kapsamlı eğitim sistemleri kullanılmakta ve bireylere kendilerini geliştirme fırsatları sağlanmakta. Bu konularda ülkemizde gerekli adımların atılmamış olması, çok büyük bir eksiklik olarak göze çarpıyor. Bu durumda bireyler, kendi başlarının çaresine bakmak zorunda kalıyorlar. Bireylerin İngilizce öğrenme konusunda yeterince bilgiye sahip olmaması, ne yazık ki bu seviyenin vasatı dahi aşamamasına sebep oluyor.

İngilizce öğrenmek için biraz çaba harcamalı ve kendimizi geliştirmek için elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız. Ülkemizdeki eğitim şartları bu kadar yetersizken çok fazla seçeneğimiz de bulunmuyor. Bunun için neler yapabileceğimizi şöyle bir düşünelim. Dilersek, online İngilizce dersi veren özel bir site yardımıyla İngilizce öğrenebiliriz. Bu size pek mümkün olmayacak gibi mi geliyor? Eğer öyleyse henüz www.ingilizceturkce.gen.tr çeviri sitesi ile tanışmadınız demektir. Bu sitede İngilizceye dair aradığınız her ne varsa bulabilecek, kısa süre içerisinde İngilizce öğrenmeye başlayabileceksiniz. Daha önce bu siteyi ziyaret etmediyseniz daha fazla vakit kaybetmeyin ve bu harika sitenin keyfini çıkarmaya başlayın. Siteye girer girmez her yanın İngilizceye dayalı bilgiler ve verilerle donatıldığını görecek, bu duruma oldukça şaşıracaksınız. Evet, bu site tam bir İngilizce cenneti, bu tabir siteyi tanımlamak için doğru bir itham olacak. Bu eşsiz İngilizce cennetinde İngilizce seviyenizi dilediğiniz kadar geliştirebileceksiniz. Şimdi benzerine çok sık rastlanmayan bu özel mi özel siteyi biraz da yakından tanımaya bakalım.

Siteye girdiğinizde muhtemelen gözünüze ilk çarpan alanlardan birisi İngilizce dersleri olacak. Zaten siteyi sıra dışı kılan alanlardan birisi de burası. İngilizce derslerine girdiğinizde sağ tarafta konuların özel bir şekilde kategorize edildiğini görebilirsiniz. Konular, özel başlıklar altında kategorize edilerek kolay öğrenim yolunun benimsenmesi amaçlanmıştır. Bu konuları teker teker görebilir, böylece belli aşamalar sonucunda İngilizce seviyenizi yükseltebilirsiniz. Dilediğiniz zaman sitede yer alan İngilizce sözlük alanını da kullanabileceksiniz. Konulara bakarken muhakkak bilmediğiniz kelimelerle veya kavramlarla karşılaşacaksınız. Bu durumda panik yapmaya ya da internetten saatlerce bu kelimelerin ve kavramların anlamlarını aramaya gerek yok. Size verdiğimiz adreste oldukça geniş kapsamlı bir İngilizce sözlük ağı bulunmakta. Aradığınız her kavram ve kelimeyi birkaç saniye içerisinde Türkçeye çevirebileceksiniz. Bu da size ciddi anlamda kolaylık sağlayacak.

İngilizce bilginizi arttırdıkça ve yeni konular öğrendikçe pratik yapmaya ihtiyacınız olacaktır. Pratik, İngilizceyi İngilizce yapan sayılı unsurlardan biridir. Aslında bunu tüm diller için kullanabiliriz. Bir dili en iyi şekilde öğrenmek için ihtiyaç duyulan sayılı gereksinimlerden birisi de pratiktir. Pratik yaparak öğrendiklerinizi uygulamaya dökebilir, böylece hafızanızda daha derin yerlerde saklanmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle uzun yıllar geçse bile öğrendiklerinizi unutmamış olursunuz. İngilizcenin temel öğrenim aşaması bu nedenle çok ama çok önemlidir. Temeli ne kadar iyi alıp pratiklerinizi ne kadar sağlam yaparsanız, İngilizceyi o kadar iyi bir şekilde öğrenmiş sayılırsınız. Pratiklerinizi yine aynı adresten yapabilme olanağına sahipsiniz. Her gün İngilizce konuları tamamladıktan sonra İngilizce sohbet alanını kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece dilediğiniz şekilde pratik yapabilecek ve öğrendiklerinizi daha iyi şekilde kavrayabileceksiniz.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?