blank

İngiltere’de Hangi Şehirde Dil Eğitimi Alınır

“İngilizce öğrenmek isteyen birinin yapması gerekenler nelerdir?” diye basit bir soru sorsam, sanırım herkesin vereceği cevaplar aşağı yukarı aynı olur. Evde dil eğitimi almak, eğitim setlerinden yararlanmak, bölgedeki yabancı dil kurslarından faydalanmak veya en olmadı belediyelerin ücretsiz verdikleri kurslardan eğitim alınarak İngilizce öğrenilebilir cevabını alacağım. Ama bir de yurtdışında İngilizce eğitimi almak için ne yapmak gerek, hangi ülkelerde, hangi şehirleri tercih etmek gerekir gibi bir soru sorsam sanırım çoğu insan bu konuda fikir sahibi değildir. Kısaca ben bilgi vereyim isterseniz…

İngiltere, İngilizce öğrenmek için tercih edilebilecek en iyi ülkedir, nedenini sanırım anlamak çok zor değildir. Buranın resmi dilinin İngilizce olmasının yanında dünya üzerindeki gücü ve etkisi de bir hayli fazladır bu yüzden burada dil eğitimi almak kesinlikle en mantıklısıdır. Peki, İngiltere dil okulları için en iyi şehir hangisidir? İşte bu soruya cevap verirken kişilerin maddi durumundan psikolojik durumuna kadar detaylı bir incelemek yapmak ve bunun akabinde cevap vermek gerekir. Neden mi? Her şehrin yaşam koşulu birbiri ile benzerlik içinde olsa da aynı değildir, bazı şehirlerde daha az masraf giderken bazı şehirlerde yaşamak için çok fazla para harcamak gerekebilir. Bu yüzden hangi şehri seçeceğinize önceden karar vermeniz daha sağlıklı olacaktır.

Peki, hangi şehirler iyidir?

Olaya aslında iki yönlü bakmak gerek. Sessiz ve sakin bir ortam mı seviyorsunuz yoksa, daha dolu dolu bir hayatın yaşandığı, sosyal hayatın zengin olduğu bir yaşamı mı seviyorsunuz? Cevabınız sükunetten yana ise Bournemouth veya Eastbourne’ü tercih edebilirsiniz. Tabi burayı tercih etmekle sadece sakin bir hayatın içerisine girmiş olmayacaksınız aynı zamanda daha ekonomik şartlarda eğitim almanın da avantajını yakalamış olacaksınız, çünkü burada konaklama ücretleri diğer kentlere göre daha ekonomiktir. Okulların kaliteli konusunda herhangi bir şüpheye düşmenize gerek yok, çünkü buradaki okullar da sürekli olarak denetim altında tutulmaktadır. Hareketli ve bir o kadar sosyal hayatın olduğu bir yaşam tarzını benimsiyor ve böyle bir ortamda dil öğrenmek istiyorsanız İngiltere dil okulları alanında zengin olan Londra ve Oxford’u tercih edebilirsiniz. Bu her iki kent de öğrenciler bakımından zengin ve her sene uluslararası binlerce öğrencinin tercih ettiği kentlerdir. Tabi burada yaşam şartları ve masrafları biraz daha pahalıdır en nihayetinde biri ülkenin başkenti, diğeri ise ülkede eğitimin başkenti. Turistik anlamda zengin olmaları, modern yaşama daha yakın olmaları, moda dünyasının kalbi olmaları gibi önemli özellikleri de eklendiğinde az çok yaşam masraflarının neden pahalı olduğunu anlayabilirsiniz. Bu yüzden kent tercihi yaparken hangi hayat tarzına daha yatkın olacağınıza göre düşünmek daha doğru sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Kayıt için yapılması gerekenler nelerdir?

İngiltere, dönemsel olarak öğrenci alır yani istediğiniz zaman ülkeye giderek eğitim alamazsınız. Yaz ve kış sezonları olmak üzere iki farklı zamandan birini tercih ederek eğitim alabilirsiniz. Ancak hangi dönemi tercih ederseniz edin erkenden kayıt yaptırmanız önemlidir. Bazı zamanlarda boş kontenjan bulamayacağınız için İngiltere dil okulları tercih ettiğiniz sezonda sizi kabul etmeyebilir. Bu nedenle erken davranmanız önemlidir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilir, yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında uzman olan danışmanlarımıza danışabilirsiniz. Doğru eğitim almanın en temel yolunun doğru hareket etmekten geçtiğini unutmayın. Daha fazla detay için https://alternatifecs.com/ingiltere-dil-okullari/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?