blank

İnternet Üzerinden Yabancı Dizi izlemek

İnternet üzerinden dizi ve film izlemenin zorluklarını hepimiz biliriz. Google’da arama yaptığınızda çıkan seçeneklerden herhangi birine tıklamanız durumunda yeni sekmede açılan reklamlar ile başlayan sıkıntılar, diziyi izlemeye karar verdikten sonra ses kaymaları ve kalite bozuklukları ile devam ediyor. Bunların yanında reklamsız, kaliteli ve güncel diziler arayan biriyseniz ve yabancı dizi izlemek istiyorsanız işler daha da zorlaşıyor. Ben de aynı zorluklarla karşılaşan biri olarak çözümü altyazilidizi.co’da buldum.

Site, içeriğinden önce görselliği ile tatmin ediyor. İsminden de anlayacağınız gibi yabancı dizileri altyazılı izlemek isteyenlerin ilk adresi. 400’den fazla seçenek ile aradığınız tüm yabancı dizilere ulaşmanız mümkün. Dizinin tanıtımı, türü, sezon sayısı, bölüm sayısı, oyuncuları, yapım yılı gibi detaylara o dizinin künyesinden ulaşabilirsiniz.

Ana sayfada en son eklenen veya site içinde popüler olan dizilere ulaşmanız mümkün. Aradığınız bir diziye arama çubuğundan ya da ana sayfadaki harfleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Bunun yanında yine ana sayfada en altta bulunan tüm dizilerin alfabetik sırası da size yardımcı olabilir.

Güzel bir izleme ekranına sahip olan bu site size hız ve kalite seçeneklerinin yanında izleme alternatifleri de sunuyor. Sonra izle özelliği ile üyelerine daha sonra izlemek istedikleri dizileri işaretleme ve sonradan bunları görebilme şansı veriyor. Üye olmanın tek şartı ise e-posta adresine sahip olmanız.

Dizi sitelerinden bahsetmişken, gelin en popüler dizilerden seçtiğim 5 tanesine bir göz atalım.

Game Of Thrones

Her sezonu 10 bölüm olan ‘’taht oyunları’’nın 7. Sezonu yayınlanmaya devam ediyor. IMDb’si 9,5 olan dizi şarkıları, oyuncuları ve konusu ile efsaneleşmiş durumda. Yazların ve kışların oldukça uzun geçtiği bir diyarda, yıllar boyu taht kavgaları yaşanmaktadır. Dizinin ele aldığı bu taht kavgaları zaman zaman savaşlara, aşklara ve maceralara sürüklüyor. Dram fantastik türünde olan dizi sizlere yeni bir dünyanın kapılarını açacak. Yabancı diziler arasında Game Of Thrones dizisi en iyi dizi olarak kabul ediliyor.

blank

Mr. Robot

Ana kahramanımız Elliot gündüzleri bir siber güvenlik şirketinde çalışan sıradan bir programcı, geceleri ise siber intikam peşinde koşan bir hackerdır. Bu asosyal ve sorunlu görünen gencin yolu bir gün bir yeraltı hack grubunun gizemli lideri ile kesişir. Tahmin edersiniz ki sonrasında olanlar olur. Dram ve gerilimi eksik olmayan Mr. Robot henüz 22 bölümlük bir dizi. Yeni bölümleri yayınlanmaya devam ederken izleyicilerine beklenmedik dönüm noktaları sunmaya devam ediyor. 8.6 IMDb puanına sahip dizi sizi her bölümünde biraz daha içine alacak.

blank

Fargo

‘’Bu gerçek bir hikayedir. Anlatılan olaylar 2006’da Minnesota’da gerçekleşmiştir. Hayatta kalanların isteği üzerine isimleri değiştirilmiştir. Ölülere olan saygımızdan dolayı gerisi, olduğu gibi aktarılmıştır. ‘’ paragrafı ile başlayan bir dizi fargo. Sadece bu paragraf bile tüyleri diken diken etmeye yeterken oyuncuların profesyonelliği ve inandırıcılığı eklenince diziyi izlemek cesaret istiyor. Filmde cinayetleri işleyen seri katilimiz olan Lorne Malvo ’nun yolları, mizahi görüntüsünün altında yatan dokunaklı ve ezilmiş bir yapısı olan sigortacı Lester Nygaard ile Minnesota’da kesişiyor. Bu kesişmeden sonra hikayenin gidişatı değişiyor. Gerilimin zirvede olduğu polisiye türünün hakkını veren bu dizi 3. sezonunda. Kısa sürede ilgi gören Fargo için internetin en büyük film ve dizi puanlama sitesi IMDb 9 puanlık referansıyla adeta fargo izle diye bağırıyor.

blank

The Flash

En güzel fantastik dizilerden olan the flash, animasyonları ile göz dolduruyor. Geçmişinde büyük bir trajedi yaşamış Barry Allen, Central City Polis Birimi’nde çalışan ve suçluların arkalarında bıraktıkları ipuçlarını toplayan bir adli laboratuvar asistanıdır. Talihsiz bir yıldırım kazası yaşamasının ardından süper hız gücüne sahip olan Barry, Flash kimliğine bürünür ve kötü adamları adalete teslim etmeyi kendine görev edinir. Her bölümünde başına iş açan kötü adamlarla karşılaşan ve her şeyin üstesinden gelebilmek için çabalayan kahramanımız kırmızı kostümünün hakkını veriyor. 2014 yapımlı dizi 3. Sezonunda ve 8.1 IMDb puanına sahip.

blank

Breaking Bad

50 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter White maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır. Ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman ile birlikte metamfetamin işine girer. Dram türündeki dizi kimya meraklılarını başına topluyor. 5. Sezonunda olan dizi 9.5 IMDb’ si ile popüler dizilerden. Breaking Bad, Yabancı dizi tarihinin efsane olarak nitelendirilen dizilerden birisi.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?