blank

İş Arayanlar İçin Yeni İş Fırsatları

Türkiye’de son zamanlarda gün geçtikçe artan işsizlik oranları göz önünde alındığında yeni iş fırsatlarını ne kadar biliyoruz? Yeni iş olanakları konusunda yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşacağız. Öncelikle belirtmeliyiz ki iş ilanları sektöründe şu anda en çok İstanbul iş ilanları aramanız sonucunda iş bulma fırsatınız vardır. Bunu bir kenara yazarak yeni iş fırsatları kapısını yavaş yavaş açalım.

Her Firmanın İhtiyacı Olan Pozisyon

Tüm firmaları ele aldığımızda hepsinin de ihtiyaç duyduğu pozisyonları bir düşünün. Büyüklü küçüklü her firmada, her ofiste olan pozisyonlar nelerdir? Şüphesiz akla gelen ilk pozisyon sekreterya – ofis yönetimidir. Yani sekreter olsun, asistan olsun, ofis elemanı, büro elemanı olsun bu departmandaki birbirine paralel pozisyonlar şirketler tarafından hep ihtiyaç duyulan pozisyonlardır. Özellikle internette sekreter iş ilanları araması yaptığınızda karşınıza sektör, iş alanı ayırt etmeksizin birçok sekreter iş ilanı çıkacaktır. Bunun sebebi açık ve nettir: Her firmanın ofis düzenini sağlayacak, telefon trafiğini yönetecek, yani ofis işlerine çeki düzen verecek birisine ihtiyacı vardır.

sekreter-is

Yeni İş Fırsatları Nasıl Değerlendirilir?

İş arama ve bulma süreçlerinin en önemli konusu da iş fırsatını arayıp bulmak değil de bulunan bu fırsatın nasıl değerlendirileceğidir. Bu konuyu biraz derinlemesine incelediğimizde iş arayan kişilerin internet üzerinden iş aramalarında en çok yaptıkları hatanın ise online özgeçmiş oluşturmada biraz üşengeç olduğu anlaşılmaktadır. Örneğin Bursa’da yaşan bir kişi internete grip Bursa iş ilanları diye arama yaptı ve karşısına çıkan sonuçlardan birine veya birkaçına tıkladı. Baktığı iş ilanlarından birisini beğendiğini düşünelim. Sonrasında beğendiği ilanın bulunduğu siteye girerek üye olması ve online CV oluşturması gerekmektedir. Ancak işe ihtiyacı olan ve bunun için vaktini internette iş aramayla geçiren bu kişi biraz daha sabır ile zaman geçirse, düzgün bir şekilde eksiksiz bir özgeçmiş doldurmuş olsa; başvurduğu firmanın yetkilisi başvuruları incelerken yüzlerce aday arasından dolu ve eksiksiz özgeçmişlere daha çok öncelik vereceği için bir adım önce olmuş olur.

İnternet Üzerinden İş Arama

İnternette online bir şekilde iş ararken ciddi, güvenilir firmaları seçmek önemlidir. Bun anlamda isbul.net iş arama ve bulma sitesi on binlerce kurumsal firmayı iş arayanlarla buluşturuyor. Her sektörden ve departmandan iş arayanlar için iş ilanı bulunan isbul.net ile herkes aradığı işi buluyor ve kısa sürede iş arama sürecini sonlandırıp iş başı yapıyor.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?