blank

İş Arıyorsanız Doğru Yerdesiniz

Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan işsizlik, her geçen gün insan hayatını olumsuz etkilemeye devam ediyor.  Bu sorun  yüzünden yüz binlerce aile geçimini sağlamakta zorluk çekiyor. İster üniversite mezunu, ister lise mezunu olun, iş bulmanın zorluğu aynı. Atanamayan on binlerce öğretmen, iş bulamayan sekreter, para kazanamayan mimar… Durum böyle olunca insanlar çözüm arayışına geçerek iş arayanlara yönelik çalışmalar yapmaya başlıyorlar. Bunun en güzel örneklerinden birine bakacak olursak, isbul.com detaylı, kolay ve hızlı bir şekilde iş bulmanız için elinden geleni ardına koymamış. An itibariyle 3115 güncel ilan bulunan ve iş ilanları konusunda taleplerinize en iyi şekilde cevap verecek olan isbul.net’i biraz inceleyelim.

isbul_1

Siteye girdiğinizde ilk yapmanız gereken üye olmak. Gerekli yerleri ( ad, soyad, doğum tarihi vb.) doldurarak bir dakika içinde üyelik işleminiz gerçekleşiyor. Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi profilim bölümünde özgeçmişim, başvurularım, mesajlarım, geçmiş aramalar gibi ihtiyacınız olabilecek her türlü bölüm yer alıyor. Özgeçmişi ne kadar doldurduğunuz sol taraftaki yüzdelik alanda gösteriliyor ve bu oran ne kadar artarsa iş bulma olanakları o kadar çoğalıyor.

isbul_2

Bundan sonra tek yapmanız gereken kendinize uygun bir iş bulmak. Bunu da en kolay hale getiren isbul.net ana sayfaya şehir ve pozisyon aratabileceğiniz bir arama motoru eklemiş. Mesela istanbul iş ilanları diye arama yapabilirsiniz. Butonu kullanarak arama yaptığınızda, sol tarafta evinize uzaklığı ayarlayabildiğiniz bir buton daha çıkacak. Yanı kısacası her şey en kolay haliyle size sunuluyor. Arama motoru dışında ana sayfanın en altında yer alan engelli, part-time, stajyer gibi seçeneklere de kısa yoldan ulaşabiliyorsunuz. Aynı yerde son eklenen ilanlar, pozisyona göre iş ilanları ve bölgesel iş ilanları gibi alt başlıkları da bulabilirsiniz. McDonald’s,  Alpet, Vodefone , Digiturk gibi önemli markaların da iş ilanlarının mevcut olduğu bu sitede iş bulmak için haftalarca gazeteleri karıştırmanız gerekmeyecek.

isbul_3

Peki ya iş arayan biri değil de, istihdam yaratmak isteyen bir firmaysanız? Tabii ki isbul.net bunu da düşünmüş ve Firma Girişi bölümünden üye olabileceğiniz ve iş ilanları verebileceğiniz bir bölüm de sizler için ayırmış.  Ücretsiz ilanınız 60 gün boyunca sitede kalıyor ve istediğiniz zaman güncelleme ve değişiklik yapabiliyorsunuz. Ve her ay hesabınıza yeni ilan verme hakkı tanımlanıyor. Bu sayede eleman ihtiyacınız karşılanıyor ve adaylar arasından seçim yapabiliyorsunuz.

Isbul.net hem ilan vermek isteyenlerin hem de iş bulmak isteyenlerin birinci adresi. Kolay, hızlı ve güvenilir iş bulma imkanı parmaklarınızın ucunda.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?