İstanbul Boğazı’nın Keyfini Çıkartın

İstanbul’un incisi İstanbul Boğazı herkes için özel bir yerdir. İki kıtayı birbirine bağlayan eşsiz boğazın güzelliklerini deniz kıyısından keşfetmek keyifli olsa da İstanbul’a gelen herkesin en az bir defa tecrübe etmek istediği tekne turu ile bu güzellikleri daha detaylı görebilirsiniz. Elbette her keyif aktivitesi gibi tekne turu hizmetini de belli bir plan çerçevesinde, işin erbabı olmuş organizasyonlardan almak,  tadınızın kaçması ihtimalini ortadan kaldırır. İşte bu konuda size bir tavsiyemiz olacak.

Günümüzde her türlü mal ve hizmet alımını internetten yapmak mümkün. Aynı şekilde tekne turu ile ilgili tüm detayları öğrenip alacağınız hizmeti önceden tüm detaylarıyla biliyor olmanıza imkan sağlayan bir internet sitesi var. Tekneturu.org isimli sitede İstanbul Boğazında yapabileceğiniz her türlü aktivite için bir hizmet mevcut. Bu teknede düğün de olabilir, teknede mezuniyet töreni de veya yalnızca huzurlu bir boğaz turu da olabilir. Birkaç örnek üzerinde durmak gerekirse şu hizmetler dikkat çekiyor:

Teknede İftar

Şu anda Ramazan ayının içindeyiz ve oruç tutanlar için özel bir zaman dilimi olan iftar sebebiyle her gün milyonlarca kişi plan yapıyor. Bu planların bir kısmı da elbette İstanbul’un incisi olan İstanbul Boğazı’nda olacak. Boğazın eşsiz manzarası eşliğinde iftar yapmak için saatler öncesinden deniz kıyısına gidip teknelerle pazarlık yapmanıza, boş yer olup olmadığını sormanıza gerek yok. Teknede iftar yapmak için adresini verdiğimiz site üzerinden rezervasyon yaptırabilir, kaç kişilik bir masada oturmak istediğinizi seçebilir, iftar menüsünde hangi yemeklerin olduğunu ve ne kadar para ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kiralama Yöntemi İle Boğaz Keyfi

Tekne turlarına alternatif olarak, daha kapsamlı bir hizmet olarak tekne veya yat kiralama seçenekleri düşünülebilir. Yat kiralama hizmeti hem yerli hem de yabancı turistler arasında oldukça popüler bir aktivite. Standart tekne turuna göre avantajı, kiraladığınız yata siz ve grubunuz hariç hiçkimsenin alınmaması. Böylece arkadaşlarınızla keyfinize göre bir tur yapabilir, size özel bir hizmetin keyfini çıkartabilirsiniz. Yatlar en az 2 saatliğine kiralanabiliyor ve bu süre saatlik veya günlük olarak hesaplanabiliyor. Tekne kiralama hizmetinde ise tek fark teknelerin yatlardan daha ekonomik olması diyebiliriz.

Siz de boğazın keyfini yine boğazın serin suları üzerinde süzülerek çıkartmak istiyorsanız tavsiye ettiğimiz site ile iletişime geçin. Bu yazıyı okuduğunuz için kendinizi şanslı hissedeceksiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:FacebookTwitterWhatsApp
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap