Kadın Girişimciler

Kadın Girişimciler İçin Site Açma Önerileri

Ticaret sektörü artık klasik halinden çıkıp internet üzerine taşınmaya başladı. Bu da internet üzerinden yapılabilecek pek çok farklı iş alanını hayatımızı soktu. Son dönemde sektörde hızla yerini pekiştirmeye çalışan kadın girişimciler de bu konuda son derece önemli paya sahipler. Sizler de bir fikrim var ya da yatırım yapacak bir bütçem var ancak dönüştürecek etkin bir fikrim yok diyen bir kadın girişimci olabilirsiniz.

Girişimcilikte ilk adımlardan biri olarak, sizinle birlikte işbirliği yapabilecek ortaklar bularak fikrinizi ticarete dökebilirsiniz. Bunun yanı sıra ürettiğiniz elemeye ürünlerden tutumda organik pek çok ürünü kadın girişimcileri destekleyen pek çok dernek ve kuruluş yardımı ile alıcılarınızla buluşturabilirsiniz. Bu bakımdan sizlerin bir kadın olarak girişimciliğin ne olduğunu ve ne tür işler yapabileceğini benimsemeniz son derece önemli bir hal aldı.

Girişimci Nedir?

Genel hatlarıyla girişimciliğin ne olduğundan bahsedecek olursak bir girişimcinin başlayacak olduğu bir işe kendi yararına değil alıcı odaklı öğretmesi son derece önemlidir Yani bir girişimci bir fikri kullanacak olan kişilerin yararını gözeterek üretiyorsa Bu fikir ilerleyen süreçte de onu yarı yolda bırakmayacaktır. Bu anlamda internet sektöründen bir şeyler pazarlamak kadın girişimcilerin son derece önemli bir yardımcısı olacaktır.

Cinsiyet fark etmeksizin bir girişimcinin etmesi gereken ilk kokusuz risk alma potansiyeli olmalıdır. Çünkü sizden her ne kadar kar amacı güderek yeni fikirler ve faaliyetler ile kullanıcıların karşısına çıktığınızda bunlar ihtiyaçlara yönelik olmayabilir. Bu da sizi ilerleyen süreçte yarı yolda bırakabilen nedenler arasında yerini alabilir.

Girişimcilik fikirlerinize güvenerek bu konuda yola çıkabilirsiniz. Bundan dolayı önünüze çıkabilecek her şartta riskleri göze almak sizler için öne çıkacaktır. Riskleri gözetmek son derece önemli bir konu olarak hayatta her alanda karşınıza çıkar. Bir girişimci, son derece pratik fikirleri üretmesinin yanında bunları satma konusunda da karını hesaba katmak durumundadır. Bu da başlı başına risk hesaplamayı gerektirir.

Tüm bunları başarılı bir şekilde bir girişim haline getirebilen herkes girişimci olabilme kapasitesine sahiptir. Özellikle kadınların ticarete atılması konusunda kadın girişimciliğin payı oldukça yüksektir. Bu anlamda da sizlerin özellikle internet sektörüne bir kadın girişimci olarak katılmasından çok daha yararlı bir durum yoktur. Kadın girişimciler kendilerini ön plana çıkarmak için çeşitli internet fenomenleri vasıtasıyla ya da sosyal medya aracılığıyla ürünlerini ve girişim fikirlerini kolay bir şekilde tanıtabilirler.

Kadın Girişimciler Ne İş Yapabilir?

Kadınların girişimcilik konusunda önünde açık olan pek çok farklı alan vardır. Bunlar, organik ürünler üretip satmak başta olmak üzere el emeği pek çok ürünü üretip satma konusuna kadar gidebilir. Bu anlamda ürettiklerinizi her ne kadar geniş kitleler görürse bu da alıcı edinme konusunda sizler için oldukça faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra işlerini bir tık daha büyütmek için de site açma konusu yararlı bir fikir olabilir.

Ürettiklerinizi sınırlı bir bütçeyle daha fazla gelire dönüştürmek için bir kadın girişimci olarak bunun yanında evinizde yapacak olduğunuz kozmetikleri, meyvelerden yapılacak reçel ve benzeri ürünleri bir tık ile alıcılarla buluşturabilirsiniz. Kadın girişimciler bunun yanında satış alanını kapsayacak pek çok teknik malzeme de üretebilirler. Bu konuda bir örnek verecek olursa çevrenizde de görebileceğiniz teknik tamir işleri ile uğraşan kadınları verebiliriz.

Girişimcilik anlamında kadın girişimcilerin yapabileceği işlere sınır koymak yerine ilk akla gelenleri derlemek daha mantıklı olur. Çünkü kadın girişimciler istediği zaman yapabileceklerinin bir sınırı olmayacaktır. Ancak bunların yanında da elbette istihdam konusunda kadın gördüğümüz zaman mutlu olunan, kadınları avantajlı kılan girişim fikirleri de vardır.

Her iş içerisinde mutlaka en az bir tane güler yüzlü kadın görmek insanları motive eder. Bundan dolayı girişimcilik fikriniz hangi alanı ilgilendirirse ilgilendirsin o iş içerisinde en iyisi siz olmaya bakmanız son derece önemlidir. Ticaret piyasasında son dönemlerde gittikçe artan kadın girişimci yoğunluğu da her işe kadın elinin değebileceğinin en önemli göstergesidir.

Kadın Girişimciler İçin Web Sitesi Açmanın Önemi

Size en uygun seçenekler ile dilediğiniz alanda bir girişim fikrini çevreye tanıtabilirsiniz. Bu fikir ürün aşamasına dönüştüğü zaman da bunları pazarlama konusunu gündeminize alacaksınız. Bunun için kadın sitesi açma konusunda karşınıza pek çok farklı seçenek çıkacaktır. Kimi blog tarzı, kimi de ürün tanıtımı tarzı olan siteler bu anlamda kadın girişimcilerin gelişmesine katkı sağlar.

İşinizi geniş kitlelerden ziyade yalnızca gerçekten ilgili kişilere satmak istiyorsanız girişimcilik konusunda önemli olan bir konu da web sitesine sahip olmaktır. Çünkü ürünlerinizi barındıran bir site, müşteri açısından sorulan “bunu neden almalıyım?” sorusuna güvenilir olması bakımından cevap olacaktır. Bir ürünün marka değeri taşıması da bu anlamda web sitesi güvencesine bağlıdır.

Ülkemizde ve dünyada pek çok adı bilindik markanın kurucusu ya da CEO’su olan kadınlar, kendi siteni kur mantığı ile ilerleyerek kendi işlerini kendi ellerine almış vaziyetteler. Bu da kadın sitesi konusunda kullanıcıların ne kadar önemli işler yaptığını sizlere gösteriyor. Bunun gibi pek çok örnekle yola çıkarak sizler de kadın web sitesi kurma konusunda son derece emin adımlar atabilirsiniz.


Kadın Web Sitesi Nasıl Açılır?
Günümüzde pek çok ilgi alanı ile internet genişleyen bir sektör halini almaya devam ediyor. Bundan dolayı da kullanıcılar en çok ilgilerini çeken içeriklerde daha fazla vakit geçiriyor. Yalnızca ürün pazarlama stratejileri konusunda değil de eğlence sektörü ile ilgili bir site kurma konusunda da kadın blog sayfaları son derece öne çıkıyor.

E-ticaret sektöründe kendinize önemli bir yer bulmak istiyorsanız kadın girişimcilik programları kapsamında pek çok desteğe başvurabileceğiniz gibi gerekli adımları öğrendikten sonra kendinizden emin bir şekilde işe siz de koyulabilirsiniz. Bunun için sizlere ilk lazım olan domain olacaktır. Çünkü bir marka internette arattığı alan adı ile akılda kalıcı olur. İnternet siteniz de sizin markanız olacağına göre işinizi en iyi yansıtan bayan sitesi ismini şimdiden düşünmek sizler için faydalı olacaktır.

Ücretsiz site açma konusunda eğer bu işin uzmanını tanıyorsanız ya da bu konuda bir eğitiminiz varsa sizler için son derce kolay olacaktır. Bunun yanında sizlere bunu sağlayan WordPress, Blogspot gibi paneller de internette mevcuttur. Ancak bedava site açma konusunda sizlere faydası olan bu işletmeler fikirlerinizi geniş kitlelere siz müsaade ettikçe ulaştırır. Yani kitlelere erişiminde sizin paylaşımınız ön plandadır.

Eğer toplum içerisinde yankı uyandırmasının düşündüğünüz bir fikriniz ya da ürettiğiniz bir ürününüz varsa, bunları ser bir şekilde üreterek kendi siteni kur ve oradan sat öğütlerini çok kez duymuşsunuzdur. Kendinize bu konulara has bir site kurma konusunda site açma programları da oldukça yardımcı olacaktır. Bu anlamda birkaç yönergeye uyarak pratik bir şekilde sitenizi kurabilirsiniz.

Etkin bir kadın sitesi, satılacak malların niteliği konusunda son derece önem taşır. Bunun yanında nitelikli mallarınız olsa da yanlış pazarlama tekniğinden dolayı elinizde kalabilir. Çözüm olarak kuracak olduğunuz web sitenizin işleyişini ve düzenini ilk olarak alıcı gözüyle sizin görüp beğenmeniz önemlidir. Bu, sizlere karşı tarafla empati kurarak daha kaliteli bir ticaret deneyimi sağlamanız konusunda avantaj olacaktır.

Alastyr web servisleri ile siz de girişimlerinize dijital alanda güç katabilir ve hedeflediğiniz başarılara çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?