Tanıtım

Köpek Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Pet hayvanlar olarak kabul edilen kedi, köpek, kuş, balık vb. evde beslenebilen hayvanlar, günden düne sanayi toplumuna dönüşen ve yalnızlaşan insanoğlu için hem hayvan sevgisini gidermesi için bir imkan sağlamakta hem de sadık ve sevecen aile bireyleri olmaktadır. Ailelerimizin birer bireyi olan bu canlıların bakımları ise sahiplenen aile bireylerinin sorumluluğu altına girmektedir. Yeri geldiğinde bir dost, bazen birer evlat bazen de bir eş gibi farklı anlamlar yüklenen evcillerin doğru beslenmesi, onların sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmeleri, aynı zamanda da uzun ömürlü olmaları için önemlidir. Bu yüzden ev hayvanları içinde en çok tercih edilen türlerden olan kedi ve köpekler için, sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları adına özel mamalar üretilmektedir.

Köpek mamaları, hayvanları tür, yaş, kilo vb. durumlar da göz önüne alınarak çeşit çeşit üretilmektedir. Bu yüzden evciller için köpek maması alırken; hayvanımızın özelliği, yaşı vb. durumlara göre mama seçimi yapılmalıdır. Bunun yanında kedi ve köpekler hem etçil hem de otçul gurubuna ait hayvanlar olsa da doğal yaşam alanlarında daha çok enerjilerini hayvansal gıdalardan elde etmektedirler. Bu sebeple içinde et, balık, tavuk gibi hayvansal gıdaları barındıran ve üretilmesinde doğal malzemelerin kullanıldığı mamaların seçimi önem taşımaktadır. Köpeklerin protein ve yağ ihtiyaçlarını genellikle et ürünlerinden karşıladığı göz önüne alındığında, sağlıklı köpeklerimiz olması için mama seçiminde buna dikkat edilmesi gerekliliği doğmaktadır.

Köpek maması seçerken bir diğer dikkat edilmesi gereken konu da köpeğimizin yaşıdır. Mama firmaları tarafından köpeklerin gelişim evrelerinde ihtiyaç duydukları besin ihtiyacı göz önüne alınarak; yavru, yetişkin ve yaşlı köpekler için farklı mama üretimi yapılmaktadır. Bu sebeple yavru köpeklerimiz için yavru köpek maması tercih edilmesi, onların gelişimleri ve sağlıklı bir şekilde büyüyebilmeleri için önemlidir.

Son kullanım tarihi geçmemiş, tazeliğini koruyacak şekilde paketlenmiş köpek mamaları satın alınması da evcillerimizin sağlığı için önem arz etmektedir. Günden güne gelişen internet sayesinde aradığımız neredeyse her ürünü online olarak satın almak mümkün olduğundan köpek maması alırken de internet siteleri kullanılabilir. Yalnız bu sadık ve sevimli dostlarımız için satın alacağımız mamaları, https://www.petmamashop.com gibi güvenilir, orijinal ve taze ürünler satan sitelerden almaya özen göstermeliyiz.

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

2008 yılından bugüne tam 10 yıldır blog yazıyorum. Bilgisayar, hayatımın vazgeçilmez bir parçası. İmkanı olsa kod yazarak hayatını idame ettirmek isteyen, kamuda bilgi işlem sorumlusu olarak çalışan 30 yaşında bir adamım. Evliyim ve 3 yaşında Emir adında bir oğlum var. Bir tanesi lisans, dört tanesi önlisans olmak üzere birbiriyle ilgisiz 5 üniversite bölümünden mezun oldum. Şu anda Açıköğretim Web Tasarımı ve Kodlama bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Diploma biriktirmek için değil, ölmeden önce olabildiğince çok şey hakkında bilgi sahibi olabilmek için okuyorum. PHP, dronlar, fotoğrafçılık, karıncalar ilgi alanlarımdan bazıları. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.