blank

Lekelerinize Elveda Deyin

Özgüven açısından da önem arz eden dış görünüşümüzü zedeleyen birçok faktör ciltte lekelere neden olmaktadır. Bu etkenlerin başında güneş ışınları olmak üzere diğer etkenler arasında yaralanmalar, bazı ilaçlar, gebelik, stres gibi birçok faktör bulunuyor. İnsanoğlunun bu etkenlerden uzak bir hayat sürmesi neredeyse imkansız olduğundan insanoğlu zamanla bu sorunlara farklı çözümler aramaktadır.

Uzmanlara göre bu cilt lekelerini baş etkeni güneş ışınları ve bu ışınlardan yaz-kış demeden güneş kremleri ile cildimizi bu ışınlardan korumalıyız. Fakat sadece bu koruma lekelerden korunmaya ve kurtulmaya yetmez. Aşağıda bahsedeceğiz yöntemler uzman kadromuz ile gerçekleştirilmektedir.

Leke Tedavisi İçin Hangi Yöntemler Kullanıyoruz?

Leke, cildimizin yapısında bozulmalar meydana getirmekle kalmıyor aynı zamanda cilt görünümünde anormallikleri meydana getiriyor. Lekelerden kurtulmak için geleneksel tedavilerde ziyade alanında eğitim görmüş uzmanların cilt tipi belirlenerek yapılan bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemler tercih edilmelidir.

Bu yöntemler hem cilt tipini belirleyerek yapıldığı hem de kanıtlanmış çalışmalar içerdiği için daha etkili sonuç verir ve daha güvenilir yöntemdir. Bu konuda birçok yöntem mevcuttur. Seanslar cilt tipine ve uygulanan yönteme göre değişebiliyor.

Bu tedaviler arasında son yıllarda tercih edilen enzim peeling ile özel bir madde enjekte edilen bir yöntem vardır. Bu özel madde ciltte sekiz ile on saat arası bekletilerek sonra soyuluyor. Bir süre için ise devam kremi kullanılıyor.

Kırışıklık Tedavisi Nasıl Uygulanıyor?

Kırışıklık en çok da kadınları rahatsız etmektedir. Kırışıklığın yaşlılıkta birlikte meydana gelmesi insanın tabiatında olan bir şeyde olsa günümüzde bu konuda rahatsızlığı olan insanlara lazer ile cilt gençleştirme tedavileri uygulanmaktadır.

Kırışıklık yüz bölgesinde en çok mimik ifadelerini meydana getiren göz ve ağız çevresinde meydana gelirken dekolte bölgesinde ve birçok çeşitli bölgelerde oluşmaktadır. Yaşla birlikte ciltte eksilen fonksiyonların ve azalan maddelerin ameliyatsız ve iğne aracılığıyla cilde uygulanan tedaviler ve eşliğinde kullanılan kremler mevcuttur.

Akne Tedavisinde Hangi Yöntemler Sık Tercih Ediliyor?

Akne genellikle ergenlik döneminde aşırı boy gösteren fakat cilt tipine ve yaşam tarzına bağlı olarak ileri yaşlarda da oluşabilen bir cilt sorunudur. Bazı akneler geçici olup sorun teşkil etmezken bazı insanlarda bu bir sorun haline gelebiliyor.

Bu durumda bir uzmana danışıp cilt tipinize göre tedavi almanız gerekmektedir. Bünyemizde akne tedavisi ataköy mevkiinde bulunan uygulama kliniğimizde gerçekleştirilmektedir.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?