Metal Dolap Modelleri Nelerdir

Dosya dolabı, yurt dolabı ve diğer metal dolap modelleri, fiyatları hakkında bilgi edinmek için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

DOSYA DOLABI

Metal dosya dolabı en sık ofislerde kullanılmaktadır. Buradaki dosya ile belgelerin düzenlenmesi ve arşivlenmesi iş işleyişi açısından önem teşkil etmektedir. Ayrıca dosyaların güvenliğini sağlamak için yangın, su basması ve depreme dayanıklı olan dolapları tercih etmek gerekir. Metal dosya dolapları bu anlamda oldukça iyidir. Dosya dolaplarının iç kısmı raflıdır. Bu şekilde dosyaların düzenli bir şekilde sıralanması sağlanır. Dış kapaklar camlı ve camsız olarak tercih edilebilir ve dolap büyüklükleri isteğe bağlı olarak değişmektedir.  Metal dosya dolaplarını diğer dolaplardan ayıran en önemli özellik ise diğer dolaplara nazaran hafif, sağlam ve pratik olmasıdır. Bu özellikler ofis içi ya da iş yeri temizliğinin kolay olmasını da sağlamaktadır.Metal dosya dolaplarının fiyatlarına bakılacak olur ise çelik dolapların fiyatlarını etkilemekte olan en önemli detay dolap içerisinde kullanılmakta olan malzemelerin kalitesidir. Dolaplarda o kadar ince hatalar yer alabilmektedir ki bu detayları ancak uzun süre kullanımlarda fark edebilirsiniz. Ancak bu durum sizin için yeni bir çelik dolap ihtiyacını doğuracaktır. Fiyatı etkileyen tek husus bu değildir. Çelik dolabın saç kalınlığı ve kalitesi, boya kalitesi ve dolapta kullanılan kilit türü de fiyatı etkilemektedir.

Dosya dolabı kullanım alanları nerelerdir?

Ahşap, mdf, metal ve çelik malzemeden üretilen dosya dolapları ortamın dağınık görünmesini engellemek ve düzenli bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Pek çok sektördeki iş yerlerinde dosya dolaplarını görmek mümkündür. Hastaneler, adliyeler, okullar ve kütüphaneler örnek olarak gösterilebilir. Hatta ev ortamında size ait bir çalışma alanına sahipseniz hoşunuza giden bir dosya dolabı alarak kullanabilirsiniz.

YURT DOLABI

Metal dolap özel olan eşya ve giysilerin muhafaza edilmesi ve saklanmasını sağlamak amacıyla kullanılan bir soyunma dolabı modelidir. Yurt dolapları, mdf, çelik ve metal olan malzemelerden üretilmektedir. Yurtlardan metal dolaplardan önce daha çok ahşap dolaplar kullanılmaktaydı. Ancak bu dolapların güvenliği tam olarak sağlayamaması ve kısa süre içerisinde yıpranarak yeni dolap ihtiyacı doğurması metal dolapların öneminin hissedilmesini sağlamıştır. Metal soyunma dolaplarda kullanılmakta olan özel boya ve boyama teknikleri ile paslanmanın önüne geçilmesi gibi özellikleri barındırıyor olması yurtlarda tercihini artıran bir diğer etkendir.

Çelik yurt dolabı modelleri ve fiyatları

Dolap fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız öncelikle internetten araştırma yapabilirsiniz ya da daha önce çelik soyunma dolabı satın alan arkadaşlarınız varsa fikir alabilirsiniz. Bu şekilde araştırma yaptığınızda hem kaliteli hem de sizin bütçenize en uygun dolabı bulmanız çok daha kolay olacaktır. Tekli, ikili, üçlü ve daha fazla sayıda z tipi, yarım ve tam şekilde olan çelik dolap çeşitli ölçülere ve taleplere göre üretildiğinden net bir fiyat almak ve daha fazla bilgi edinmek için firmayla iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır.

Yurt dolabı kullanım alanları isteğe bağlı olarak değişebilmektedir. Özel kıyafetlerin ve eşyaların konulması için kişilere tahsis edilen yurt dolapları KYK yurtlarında, askeriyelerde, otellerde, spor ve spa merkezlerinde ve şantiyelerde dahi rastlanmaktadır.

Biz ise uzun yıllardır sektörde olan ve imalat yapan Gökerler Çelik firmasını tercih edebilirsiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:FacebookTwitterWhatsApp
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap