Tanıtım

Mezoterapi Estetiği Nedir


Modern çağda estetik alanında müthiş bir canlanma yaşanıyor. Selülit, akne, cilt problemleri, göz kapağı müdahaleleri, yüz gerdirme, dudak dolgusu ve çok daha fazlası estetik merkezlerinde kısa sürede yenilenen teknoloji ile uygulanabiliyor. Mezoterapi tüm bu uygulamaların ortasında selülit, yüz gençleştirme, bölgesel zayıflama gibi işlemlerde en sık kullanılan tedavi yöntemidir. Estetik merkezleri tarafından uzman ellerce uygulanan mezoterapi estetiği; vitamin, mineral, enzim, amnioasit gibi faydalı değerlerin cilde enjekte edilmesi işlemidir. Mezoterapi ile cilt yenileniyor, hücreler canlanıyor, bölgesel incelme yaşanıyor, selülitler azalıyor ve sağlıklı saç yapısına kavuşuluyor. Mezoterapi en basit tanım ile orta deri tedavisi şeklinde anlatılabilir. Kişilerin görsel yönünü tümden etkileyen ve sağlıklı yaşam depolayan mezoterapi, estetik doktoru tarafından uygulanıyor.

Mezoterapi Estetiği Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi estetiği hızlı sonuç alınabilen bir yöntemdir. Orta deriye 4 ila 6 mm uçlu iğnelerle yapılan ilaç enjekte yöntemi, ilgili bölgeyi doğrudan tedavi eder. Ortalama bir mezoterapi uygulamasında kesin sonuçlar üçüncü seanstan itibaren gözlemlenebiliyor.

Selülit & Bölgesel Zayıflama Mezoterapi Uygulaması

Selülit ve bölgesel zayıflamada kullanılan pratik ve hızlı sonuç veren mezoterapi, üçlü iğne kullanılarak yapılıyor. İlaçlar iğne yardımıyla selülitli veya fazla kilo olan bölgeye enjekte edildiğinde ilaçlar yağları yakmaya başlıyor. Kan dolaşımı arttığı için yak yakımı hızlanıyor, kilo ve selülitler sonraki seanslarla vücuttan atılıyor. Burada önemli olan seanslara düzenli katılmaktır. Mezoterapi incelme amacıyla yapılıyorsa, estetik doktor hastaya aynı zamanda diyet önerir. Hastanın kilo, boy ve kan değerlerine göre verilen diyet, mezoterapi ile birlikte uygulandığında mükemmel bir sonuç alınmasını sağlıyor. Etkili bir sonuç almak için toplam seans sayısı 8 ila 10 arasında değişiyor. Elbette kişiye bağlı olarak bu sayı daha az veya çok olabilir.

Cilt Gençleştirme Mezoterapi Uygulaması

İğne ile kişilerin cildinin alt tabakasına vitaminler, proteinler, hücre yenilemede etkili maddeler enjekte edilir. Cilt altına nüfuz eden bu karışım cildi tedavi eder, lekelerden arındırır, sarkmaları düzenler, kırışıklıkları açar, cildi toparlar ve cilde sağlıklı, parlak bir görüntü sunar. Cilt gençleştirme mezoterapi estetiği, amaca ve kişiye göre değişken bir tedavi süresine sahiptir. Genellikle 3 – 6 seans sürebiliyor.

Saç Mezoterapi Uygulaması

Plastik cerrahi doktor görüşü, mezoterapinin saç dökülmelerinde ve saç canlandırma işlemlerinde etkili bir sonuç verdiği yönündedir. Bu tedavi yönteminde hastanın saç dökülme problemleri analiz edilir,  gerekirse tedavi edilir. Akabinde ise ince, hassas bir iğne ucu ile kişinin derisine keratin, vitamin, kan düzenleyici, elastin karışımı enjekte edilir. Genellikle 6 seans uygulanan işlem, kişinin yaşadığı probleme göre değişken bir sayıya ve seans süresine sahiptir.

Mezoterapi Estetiğin Faydaları

  • Lokal veya genel anestezi olmadan uygulanabiliyor olması hastaların aynı gün hayatına devam etmelerini sağlıyor.
  • Mezoterapi yöntemi ile bölgesel incelme yaşayan kişiler sarkma, deri çatlaması gibi problemlerle karşılaşmıyor.
  • Saç dökülmeleri, saçların uzamaması gibi problemler kısa sürede çözüme kavuşuyor.

Mezoterapiyle ilgili daha fazlasını öğrenmek için ise estetiks.net web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

2008 yılından bugüne tam 10 yıldır blog yazıyorum. Bilgisayar, hayatımın vazgeçilmez bir parçası. İmkanı olsa kod yazarak hayatını idame ettirmek isteyen, kamuda bilgi işlem sorumlusu olarak çalışan 30 yaşında bir adamım. Evliyim ve 3 yaşında Emir adında bir oğlum var. Bir tanesi lisans, dört tanesi önlisans olmak üzere birbiriyle ilgisiz 5 üniversite bölümünden mezun oldum. Şu anda Açıköğretim Web Tasarımı ve Kodlama bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Diploma biriktirmek için değil, ölmeden önce olabildiğince çok şey hakkında bilgi sahibi olabilmek için okuyorum. PHP, dronlar, fotoğrafçılık, karıncalar ilgi alanlarımdan bazıları. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.