Genel

Oyuncaklar ve çocuklar üzerine


Küçükken çok oyuncağım oldu benim. Ninja kaplumbağalarım, kara şimşek arabam, kasasında beni taşıyabilen büyük bir kamyonum, he-man kılıcım (gölgelerin gücü adına!), kelepçesi, rozeti ve silahı olan bir “polisçilik” setim ve tekerlekleri olan renkli bir kırkayak aklımda kalanlar. Bunların dışında küçük bir çuvalı dolduracak kadar daha oyuncağım vardı. Aklımda farklı şekilde kalanları da yok değil. Bizim burada eskiden panayır olurdu. Panayırdaki oyuncakçılarda her sene konuşan robot görür, annemden isterdim. Her sene bir dahaki seneye alacağını söyledi. Kendince haklıydı tabii, robot benim renkli kırkayak kadar ucuz bir oyuncak değildi. İşte bir tek o oyuncağı alamadım, içimde kaldı.
Oyuncaklar, çocuklar için büyüdüklerinde sahip olabilecekleri her şeyden daha özeldir. Babanızın size alacağı bir oyuncak arabanın verdiği mutluluk, baba olduğunuzda alacağınız gerçek bir arabanın size vereceğinden daha büyüktür meselâ. Bazen koca bir adam olduğunuzda da oyuncaklardan vazgeçemezsiniz, benim gibi. Ne zaman bir oyuncak mağazasının önünden geçsem, gözüm takılır. Çoğu zaman da ayak üstü incelerim onları tek tek. İnsan bazen çocuk olmak ister ya, aynen öyle oluyor işte.
Birkaç gün önce onlineoyuncak.com bana bir hediye göndermiş. Bir oyuncak sitesi bana ne gönderebilir diye düşünmedim değil. Aslında legoları çok severim, ilk aklıma gelen oyuncak o oldu. Bu arada lego oyuncak sayılır mı onu da bilemiyorum ☺ Büyük ama hafif bir paket geldi. Paketin içinden, her zaman heves edip de satın alamadığım uzaktan kumandalı oyuncak helikopterlerden çıktı. İşten çıkıp da eve gidebilmek için akşamı iple çektim o gün. Eve gider gitmez de helikopterimi uçurdum.

Bana hediye olarak gönderilen helikopter resimde gördüğünüz Syma S107G modeli. Buna oyuncak demek ne kadar doğru olur bilemiyorum aslında. Kontrollü olarak kullanmak oldukça dikkat isteyen bir iş ve bir çocuk için oldukça zor. Bilgisayarın USB girişinden şarj ediliyor, şarjı da tüm uzaktan kumandalı helikopterler gibi 10 dakika falan gidiyor ama buna rağmen bununla oynamak o kadar zevkli ki şarj edip edip oynuyorum ☺

Böylelikle içimdeki bir ukde daha gerçekleşmiş oldu. Çocukluğuma döndüm desem yeridir. Sonra bu yazıyı yazdım, eski oyuncaklarımı hatırladım, çocukluğumu hatırladım. OnlineOyuncak.com ailesine de bu ince davranışları için teşekkür ediyorum. Sevgiler.

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

2008 yılından bugüne tam 10 yıldır blog yazıyorum. Bilgisayar, hayatımın vazgeçilmez bir parçası. İmkanı olsa kod yazarak hayatını idame ettirmek isteyen, kamuda bilgi işlem sorumlusu olarak çalışan 30 yaşında bir adamım. Evliyim ve 3 yaşında Emir adında bir oğlum var. Bir tanesi lisans, dört tanesi önlisans olmak üzere birbiriyle ilgisiz 5 üniversite bölümünden mezun oldum. Şu anda Açıköğretim Web Tasarımı ve Kodlama bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Diploma biriktirmek için değil, ölmeden önce olabildiğince çok şey hakkında bilgi sahibi olabilmek için okuyorum. PHP, dronlar, fotoğrafçılık, karıncalar ilgi alanlarımdan bazıları. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

8 Yorum

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.