Red Crucible Firestorm Sınırları Zorluyor

Dünyaya hükmetmeyi çok sevdik, kahraman olma hayalleri ile tutuştuk ve lise yıllarımızı internet kafelerde heba ettik. Geriye bize kalan şeyler; kaybetmediğimiz kahraman olma duygusu ve bağımlılık oldu. Counter Strike bunun dünyadaki adı işte ama onun tahtına göz diken yeni bir oyun; ulaşılabilirliği ile göz dolduruyor.

Red Crucible Firestorm adıyla piyasaya sürülen yeni tarayıcı oyunu, Counter Strike’nin ulaşılabilirliğinin üstüne çıkmayı başardı. Temelde Counter Strike ile aynı tarzda olan savaş oyunu, online olarak tarayıcıdan oynanabilen ve grafik açısından Counter Strike’i aratmayacak nitelikte oynanabilmektedir.

Rocketeer Games Studio tarafından geliştirilen oyun, istediğiniz her yerde bir tarayıcı kullanarak ve bilgisayara kurulum yapmadan oynanabilecek şekilde geliştirilmiş. Oyun, herhangi bir tarayıcıya yüklenebilen Unity 3D eklentisi ile çalışıyor ve hayatınıza etki edecek yönleri şu şekilde:

  • Ekstra bir kurulum gerektirmediği için ayarlar ve kurulum ile uğraşmazsınız. Eğlenecek vakit size kalır.
  • Facebook platformu üzerinden, oyunun ana sayfasından veya herhangi bir online oyun sitesinden rahatlıkla oynayabilirsiniz.
  • Oyuna ait hesabınız sayesinde, bilgileriniz ve karakterleriniz her yerde aynıdır.
  • Oyunun grafikleri iyi olmasına karşın, herhangi bir basit bilgisayardan dahi oynanabilir.
  • İstediğiniz anda ulaşabileceğiniz için, zamanınız boşa geçmeyecek.

Red Crucible Firestorm vs Counter Strike!

Counter Strike’nin yeni varisi olan Red Crucible Firestorm, özellikleri sayesinde gerçek bir bilgisayar savaş oyununu andırıyor. Oyun içinde birçok harita mevcut ve daha önce söylediğim gibi, oyun bir cliente sahip. Bu sayede ayarlarınız, özellikleriniz ve diğer her şeyiniz sunucu da saklanıyor. Oyunda birçok silah mevcut ve Sniper, Bazuka gibi çeşitli silahlar ile oyun içinde kendi hoşlandığınız saldırı türü üzerinden yürüyebiliyorsunuz. Ayrıca savaş taktiğini kendinizin belirleyebildiği Red Crucible Firestorm oyununda, havadan veya karadan; uçak ile, araç ile, tank ile düşmanınıza saldırabiliyorsunuz.

Oyun, Counter Strike’nin ödüllendirme sistemi gibi kazandığınız savaşlardan size puan veriyor. Ancak Red Crucible Firestorm burada farklılaşarak, kazandığınız puanlarla karakterinizi geliştirebilmenize olanak veriyor. Her ne kadar tarayıcıdan oynansa da, kaliteli grafikleri, özelleştirilebilir savaş taktikleri ve tam ekran modu ile gerçek bir bilgisayar oyununun  tadını sunuyor. Klasik bir savaş oyununun üzerine bir strateji oyununun alt yapısını da eklediğinizde, ortaya çıkan oyun olan Red Crucible Firestorm; Counter Strike severlerin ilgisini çekiyor. Online grup halinde de oynanabilen bu oyun, sadece liselilerin değil; tüm herkesin favorisi.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap