blank

Saç Ekimi Sayesinde Keller Sosyal Hayatta Daha Kolay Yer Ediniyor

Saç güzelliği ve bakımı her statüden ve her kimlikten insanın önem verdiği bir olgu. Saç Ekimi İstanbul ‘da en fazla yapılan işlemlerden bir tanesi. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op.Dr. Leyla Arvas saç ekimi yaptıran kişilerin sosyal hayatlarında daha pozitif ve mutlu olduklarını belirtiyor. Dr. Arvas , Quartz Klinikte gerçekleştirdiği  saç ekimini sizler için anlatıyor;

Saçların Hayatımızdaki Önemi 

Saçlar hem kadınların hem de erkeklerin en önemli aksesuarlarından biridir. Bakımlı, güzel, sempatik, çekici, seksi, dişi ya da erkeksi görünme isteği saç dökülmesi yaşayan kişilerin saça olan talebini daha da artırıyor. Saçlarımız görünüşü ve yapısı sosyal hayatımızı da etkileyebiliyor. Güzel, sağlıklı ve gür saçlar ruh halimizin pozitif etkilenmesini sağlıyor. Saç dökülmesi kişide beğenilmeme algısının baskısından dolayı agresif tavırlara ve özgüven eksikliğine yol açıyor.

Saçlar hayatımızda bu kadar önemli iken üst teknolojik cihazların üretilmesiyle beraber saç ekimi de giderek fazlalaşıyor.  Saç ekim işleminin profesyonel kişilerce yapılması kalıcı ve hoş bir görüntü sağlarken, estetik cerrah olmayan kişilerce yapılan saç ekimlerinin kalıcılığının ve estetik duruşunun olmadığını artık biliyoruz.

blank

Saç Dökülmesi Nedenleri

Artık birçok insan saç dökülmeleriyle karşı karşıya kalabiliyor. Genetik mirasımızdaki varolan saç dökülmesinin yanı sıra stres, yaş alma, hormonal düzensizlikler, çeşitli hastalıklar, hormonlardaki iniş çıkışlar, hormonların azalması, ilaç kullanımı ve  demir eksikliği saç dökülmesine sebep oluyor.

Saç Ekimi Kaç Aşamada Gerçekleştirilir?

Saç ekim uygulaması üç aşamada gerçekleştirilir;

  • Ense bölgesinden greft denilen saç köklerinin çıkarılması
  • Greftlerin konulacağı kanalların açılması
  • Enseden alınan greftlerin teker teker açılan kanallara yerleştirilmesi

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminden önce uygulama yapılacak alan temizleniyor. Hem saç köklerinin çıkarılacağı alan hem de saç köklerinin yerleştirileceği alana lokal anestezi uygulaması yapılıyor. Böylece kişi uygulama sırasında herhangi bir acı hissetmiyor. Lokal anestezi etkisini göstermeye başladıktan sonra FUE tekniği kullanılarak işleme başlanılıyor. Saç kökleri mikro motora sahip silindirik uçlu özel cihazla tek tek toplanıyor ve önceden açılan saçsız bölgedeki küçük kanallara yerleştiriliyor.

FUE saç ekim yönteminde bistüri ile saç derisi kesilmiyor, dikiş izi bulunmuyor dolayısıyla kesi izi de olmuyor. Cerrahi olmayan bir işlem olan bu teknikte acı hissedilmiyor ve kanama, enfeksiyon ya da acil müdahale gerektirecek herhangi bir durum yaşanmıyor.

Son derece konforlu alan içerisinde yapılan uygulama sırasında kişi yemek yeme, içme gibi kişisel ihtiyaçlarını giderebiliyor.

Saç Ekimi Uygulanan Bölgeye Nasıl Yaklaşılır?

Saç ekimini takiben ilk üç gün içerisinde saçlar yıkanmaz. İlk yıkama FUE’nin yapıldığı merkezde profesyonel uzmanlar tarafından yapılır. Saçların ekim yapılan bölgelerinde çok minik kabuklanmalar oluşacaktır.  Baş derisinde işlem olduğu için oluşan bu minik kabuklar kaşıntıya sebep olur. Bu noktada saç derisinin kaşınmaması gerekir.

Saç ekimi yapılan alanın kaşıma gibi sert hareketlere maruz kalmaması önemlidir. Onuncu günden sonra bu kabuklanmalar geçmeye başlar ve kabuk görünümü tamamen gider.

Ekim işleminden sonraki birkaç hafta içinde %50-100 arasında bir dökülme meydana gelir. Daha sonra 6-9 ay içinde yeni saçlar çıkar ve biraz uzama görülür. Saçlar bir yılın sonunda bir miktar uzamış olur.

Saç Ekimi Fiyat Bilgisi

Saç Ekimi İstanbul Quartz Clinique’te Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op.Dr. Leyla Arvas tarafından yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir.  Saç ekimi fiyatlarında doktor ve kliniğe göre farklılıklar olabilmektedir. Quartz Poliklinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak saç ekim randevusu oluşturabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?