Tanıtım

Site Açmak İsteyenlere Ucuz Hosting Tavsiyesi


Online bir projeyi hayata geçirmek için birkaç unsuru birlikte bulunduran proje hazırlamanız gerekiyor. Öncelikle hayalinizdeki sitenin kategorisini belirledikten sonra alan adı ve hosting firması seçip, siteyi kurma adımına geçebilirsiniz Ancak elbette kurulumu kaliteli hale getirmek ve sitenizin temelini sağlam bir şekilde atmak prorfesyonel hosting firmaları ile çalışmamız gerekiyor.

Dünya genelinde farklı noktalarda hizmet veren birçok hosting firması var. Ancak ben sizlere burada en ucuz hosting firmalarını tanıtıyor olacağım. Ucuz kavramı kafanızı karıştırmasın çünkü hem yüksek performans alacaksınız hem de bütçe noktasında ciddi karlar edeceksiniz.

Godaddy

Şu anda profesyonel Türkçe müşteri hizmetleri ile dünyanın en iyi hosting ve alan adı firması ünvanını taşımakta. Bünyesinde 60 milyondan fazla alan adı bulunduran bu firma üç farklı veri merkezi ile dünyanın her noktasındaki ziyaretçi kitlesine hitap etmekte.

Giriş aşamasında ekonomik paketini kullanabileceğiniz bu uygun fiyatlı hosting firmasa aylık sadece 1 dolar vererek sahip olabilirsiniz. Ayrıca alan adı ücretsiz. Şunu belirtmekte fayda var. Alan adını seçtikten sonra mutlaka seçim yılını 1 yıl olarak değiştirin. Aksi halde indirimden yararlanamayacaksınız.

Hostgator

Önceden tavsiyelerim arasına giremeyecek ancak son dönemlerdeki atılımları sonrasında ciddi ilerleme kaydeden hosting firmalarından bir tanesi. Özellikle ilk satın almadan “rsosaveas65” kupon kodunu kullanmanız durumunda ciddi indirimler elde edeceksiniz ve performanstan pişman olmayacaksınız.

Hostgator önceleri sadece paylaşımlı hosting paketi ile anılmaktaydı. Ancak gelişen teknolojilerin bir zorunluluğu olsa gerek, firma kendini yeniledi ve hemen sonrasında da bulut hosting ve WordPress hosting paketlerini hizmete sundu.

Eğer ki farklı kategorilerde profesyonel bir firma ile çalışmak istiyorsanız, mutlaka bu iki firmayı değerlendirmeye alabilirsiniz.

Hosting seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

  • İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi belirlemeniz gerekmekte. Yüksek ziyaretçi beklediğiniz durumlarda paylaşımlı hosting firmaları beklentizi karşılamayacaktır. O nedenle bulut sunuculara yönelmenizde fayda var. Ayrıca genel değerlendirme ve en iyi hosting firmaları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar varsa, incele.co özel makalesini okumalarını tavsiye ederim.
  • Hosting farklı kategorilerde karşımıza çıkabilir. Özellikle WordPress gibi alt yapılarla çalışmanızı ilerletecekseniz, buna uygun firmaları tercih etmenizde fayda var. Aksi halde WordPress hosting satın aldığınızı düşünüp, paylaşımlı hostingin düzensiz performans ortamında kendinizi bulabilirsiniz.
  • Normal koşullarda hosting yükseltmenize gerek kalmayabilir ancak sitenizie giren kişi sayısı artarsa, paket yükseltmek zorunda kalabilirsiniz. Yükseltme işlemi de genel olarak CPU ve RAM bazında gerçekleşmekte.
  • Performans sorunları yaşamak istemiyorsanız, sitenizi optimize etmenizi tavsiye ediyorum. Yoksa, site yükleme hızı ciddi anlamda gecikecek ve ziyaretçiler de sitenizden uzaklaşacaktır.
  • Aklınızda tutmanız gereken diğer önemli bir nokta ise hosting firmaların evrilme noktaları. Başlangıç noktasından en iyi şu şekilde bir gelişim görülecektir: Paylaşımlı hosting, VPS hosting, VDS hosting, bulut hosting, kiralık sunucular. Ciddi çalışma ortamında kiralık sunuculara ihtiyaç duyabilirsiniz ancak bu tarz çalışmayı mutlaka bir sistem yöneticisine danışmalısınız.

Toparlayacak olursak

Sizlere bu yazımda dünya genelinde kabul görmüş en ucuz hosting firmalarını tanıttım. Eğer ki sitenize değer veriyor ve ilk girişi profesyonel firmalarla gerçekleştirmek istiyorsanız, Godaddy ve Hostgator’dan yana şansınızı deneyebilirsiniz.

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

1988 İstanbul doğumlu. At Antrenörlüğü (2008), Güvenlik Bilimleri (2010), İşletme (2011), Medya ve İletişim (2015) bölümlerinden mezun. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık 2. sınıf öğrencisi. Evli ve 1,5 yaşında Emir adında bir oğlu var. 2008 yılından beri Kelimeler Benim'de yazıyor. Drone pilotu ve Çaylak PHP geliştirici. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.