blank

Sosyal Medya ve Yeni Nesil Hediyeler

Hepimiz bir şekilde sosyal medyayı kullanıyoruz. Bir şekilde diyorum çünkü artık nasıl telefonumuzu yanımıza almadan evden çıktığımızda kendimizi çıplak hissediyorsak, sosyal medya hesaplarımızdan birini kapattığımızda da bir süre sonra “acaba neler kaçırıyorum” hissine kapılıyoruz. Ben, artık neredeyse hiç kullanmıyor olmama rağmen Facebook hesabımı kapatamıyorum mesela. Çünkü sosyal çevremde olup biten hemen her şeyi onun sayesinde öğreniyorum. Kim evlenmiş, kim hasta olmuş, kim nereden mezun olmuş, kim doğmuş hatta kim ölmüş? Siz de bu haberlerin çoğunu sosyal medya hesaplarınızdan öğrenmiyor musunuz?

Hayatımıza bu kadar girmişken, sosyal medya elbette ekranlara sığmayıp kanepemizin üzerine, anahtarlığımızın kenarına, kitaplığımızın baş köşesine konacaktı. Son zamanlarda çok sık rastladığım ilgi çekici hediye fikirlerinden bahsedeceğim sizlere. İnternette hep karşıma çıkıyorlar. Bazıları sosyal medya ajanslarının mutlu çalışan pozlarında gizli, bazıları süper-sosyal arkadaşlarımızın Instagram fotoğraflarında. İnternette gördüğüm ve hoşuma giden bazılarını sizinle paylaşmak istedim.

sosyal-medya-yastiklari

Yastıklar: Bakın ben sosyal medyayı çok seviyorum demenin en klasik yolu. Bunlardan bir tane alıp kanepenizin üzerine güzelce yerleştiriyorsunuz ve sosyal medyayı elinizin altında hatta sırtınızda hissediyorsunuz. Bizim evde hiç yok fakat biri hediye etseydi de hayır demezdim. Güzel bir hediye olabilir.

sosyal-medya-kupalari

Kupalar: Bu konuda sizi bilgilendirmeme gerek yok sanırım. Cool olmak isteyen herkesin Instagram hesabında, pencere önünde çekilmiş, iki el ile tutulmuş bir kahve kupası fotoğrafı olmalıdır. Hele bir de dışarıda yağmur yağıyorsa ve pencerenin kenarında duran, fotoğrafta flu görünen bir kitap varsa gelsin beğeniler! İşte bu fotoğrafların odak noktasında bulunan kupaların üzerinde bir de böyle güzel konseptler olursa gerisini siz düşünün. Böyle bir kupan olmadı hiç fakat kendi çapında güzel, sarı, fotoğraf makinesi ikonlu bir kupam var.

twitter-terligi

Follow Me Terliği: Altında Twitter kullanıcı adınızın yazdığı ve kumsalda yürürken kumların üzerine ücretsiz reklamınızı bırakabileceğiniz çılgın bir fikir. Nerede satıldığını bilmiyorum ama eğer bir yerde denk gelirse kesinlikle alıp tüm kumsalı @kelimelerbenim yazılarıyla doldurmak istiyorum. Yukarıdaki görselde her ne kadar biraz fazla pürüzsüz bir kum kullanılmış olsa da işe yarayacağından eminim. Hatta arttırıyorum, bunun botu olsa ve karda follow me, follow me diye yürüsek harika olurdu.

hashtag-tahtasi

Hashtag Tahtası: Günümüzde koskoca kitapların 140 karakterle anlatılmaya çalışıldığı düşünülürse, ev veya ofis için harika bir dekor olabilir. Abi bugün nasılsın, hayat nasıl gidiyor, yenge nasıl sorularını cevaplamak zorunda değilsiniz. Tahtanıza şöyle yazıyorsunuz: #mutlu. Hayatınızı özetlediniz işte ya da sinirlisiniz ve kimse size bulaşmasın istiyorsunuz. Alıyorsunuz tebeşirinizi elinize #BenSinirliyken yazıyorsunuz. Kimse yanınıza yaklaşmaz.

instabooklet

Instagram Kitabı: Anonim hediyeler dışında kişiye özel sosyal medya hediyeleri de var elbette. InstaBooklet.co diye bir site Instagram fotoğraflarınızı basılı albümlere dönüştürüyor. Ben yılbaşı hediyesi olarak sevdiğim birinden bir tane hediye aldım ve gerçekten çok beğendim. Sonra ben de başkalarına hediye etmek için nedir ne değildir diye biraz araştırdım. 39 Lira gibi cüzi bir rakama taş gibi, basılı Instagram fotoğraflarınızdan oluşan kitabı hem de ücretsiz kargo ile yolluyorlarmış. Yakında bir çekiliş düzenleyip takipçilerime bundan hediye etmeyi düşünüyorum aslında.

instabooklet2

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

8 Yorum
  • Seneler önce üzerinde sosyal medya hesaplarının yazılı olduğu bir “T-shirt tasarımı” fikrim vardı, hani sokakta ya da bir mekânda birini görüp beğenirsen sonradan ulaşabil diye. Şimdi bakıyorum da yok satabilir.

  • Instagram kitapları ve tabloları güzel bir hediye şekli oluyor. Birkaç arkadaşıma yaptırdım gerçekten çok beğendiler. Yastıkları artık milyoncularda bile bulabilirsiniz, her yere sıçrıyorlar.