Sürekli Güncel Kargo Kampanyaları ve Kargo İndirimleri

Kargoya gidiyorsun, küçücük bir koli göndereceksin mesela, kargocu sisteme bir şeyler girip 50 lira fiyat çıktı deyiveriyor. Bildiğiniz indirim kodu yoksa veya herhangi bir kampanyadan yararlanmıyorsanız bence kargo ücretleri gerçekten çok yüksek. Diğerlerinden daha ucuz olan 2 kargo şirketi var, adını söylemeyeyim şimdi, onların da verdiği hizmet ortada. Artık 10 günde mi gider, giderken kayıp mı olur işiniz şansa kalıyor.

Kargo gönderirken kargo indirimi veya kargo kampanyası arayanlar doğru ve eksiksiz bilgiye hızlıca ulaşabilsin diye bu yazıyı hazırladım. Sizin için oturup belli aralıklarla bu sayfayı güncelliyorum. Umarım vereceğim bilgiler işinize yarar.

2020 Güncel Kargo Kampanyaları

2020 yılı boyunca geçerli olan kampanyaları burada paylaşacağım. Güncelliğini yitirmiş kampanyaları da özellikle belirteceğim merak etmeyin. Çünkü biz işimizi severek yapıyoruz. Öyle yarım yamalak, yalan yanlış bilgi bizde olmaz. Kargo kodu olsun, kargo indirimleri olsun hepsinin en güncel hali burada. Kargo şirketleri başlıkları altında paylaşmaya başlayalım.

aras kargo kampanyaları

2020 Aras Kargo Kampanyaları

Öncelikle Aras Kargo kampanyasız yurt içi fiyat listesini görmek isterseniz şu linkteki tablodan fiyatları inceleyebilirsiniz: Aras Kargo Fiyat Listesi

Aras Kargo 65 Yaş Üstü Ücretsiz Kargo Kampanyası (ÜCRETSİZ)

Covid19 Salgınında yaşlılara gelen sokağa çıkma yasağı sebebiyle Aras Kargo tarafından oluşturulan bu kampanyada 65 yaş üstü (31.12.1955 ve öncesi doğum tarihli) kişiler yararlanabiliyor. Kampanyadan yararlanmak için EVDEKAL yazıp AD-SOYAD-TCKN-DOGUMYILI bilgilerini 2552’ye SMS atmanız ve aldığınız kodu kimliğinizle birlikte Aras Kargo kuryesine bildirmeniz yeterli. Kampanya kapsamında yurt içi standart kargo / dosya gönderimleri (0-15 kg arası kargolar) 65 yaş ve üzeri kişilere ücretsizdir. Aynı TCKN ve telefon numarası ile en fazla 2 kod alınabiliyor!

Aras Kargo 65 Yaş Üstü Ücretsiz Kargo Kampanyası 03 Nisan 2020 tarihine kadar sürecek.

mng kargo kampanyaları

2020 MNG Kargo Kampanyaları

Öncelikle MNG Kargo kampanyasız yurt içi fiyat listesini görmek isterseniz şu linkteki tablodan fiyatları inceleyebilirsiniz: MNG Kargo Fiyat Listesi

MNG Kargo #EvdeKal Kampanyası (Sabit Fiyat)

Kargoların açık olduğu her gün saat 14.00’e kadar 0850 222 06 06 numaralı MNG #evdekal hattını arayarak kargonuzun adresten alımını talep edebiliyorsunuz. Sonrasında kargo görevlisi kapınıza ücretsiz bir kutu getiriyor ve Türkiye’nin her yerine, kargolarınızı sabit fiyatla gönderebiliyorsunuz. Sabit fiyat tablosu şöyle:

 • Dosya: 10 TL
 • 1-5 DS: 15 TL
 • 6-15 DS: 20 TL
 • 16-30 DS: 35 TL

MNG Kargo #Evdekal Kampanyasının hangi tarihe kadar süreceği resmi web sitesinde belirtilmemiş. Sizin için arayıp öğrenmek istedim fakat kampanya telefonu açılıyor, açıldıktan sonra telefondan sürekli meşgul sesi geliyor. Bilgi alabilirsem bu kısmı güncelleyeceğim.


MNG Kargo Türk Telekom Kurumsal Kampanyası

Bu kampanyadan yararlanmak için Türk Telekom Kurumsal Müşterisi olmanız gerekmektedir. Kampanya MNG Kargo şubelerinden gerçekleştirilen gönderilerde, indirimsiz fiyat listesi üzerinden indirim uygulanıyor.

Kampanyaya katılmak için Online İşlemler Size Özel Fırsatlar menüsünden ŞİFRE AL butonuna tıklayabilir veya SMS gönderebilirsiniz. SMS gönderimi şöyle yapılıyor: MNGKRG boşluk Vergi Kimlik Numarası veya TC Kimlik Numarası yazıp 7227’ye SMS gönderiyorsunuz. Şifreler tek kullanımlıktır fakat isterseniz aynı yerden yeni şifre alabiliyorsunuz. Kampanyanın ne kadar indirim yaptığı şirketin resmi web sitesinde belirtilmemiş.

MNG Kargo Türk Telekom Kurumsal Kampanyası 31 Haziran 2020 tarihine kadar sürecek.


MNG Kargo Banabak Kampanyası (%30 İndirim)

Üniversite öğrencilerine özel fırsatlar sunan bir mobil uygulama olan Banabak üyelerine MNG Kargo şubelerinden gerçekleştirecekleri yurt içi gönderilerinde, taşıma listesi fiyatları üzerinden %30 indirim uygulanmaktadır. Uygulamadan alacağınız kod tek sefer kullanılıyor. Banabak uygulamasını bu linkten indirip MNG kargo kampanyası butonuna dokunun, orada indirim kodunuzu göreceksiniz.

MNG Kargo Banabak Kampanyası 30 Nisan 2020 tarihine kadar sürecek.


MNG Kargo Shell Kampanyası (%30 İndirim)

MNG Kargo Shell Hizmet Noktalarından her gün 07.00-23.00 saatleri arasında kargo gönderim, alım, iade gibi tüm kargo işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Bu noktalarda gerçekleştireceğiniz kargo işlemleri MNG Kargo şubelerinden yapacağınız bir sonraki gönderinizde kullanmak üzere %30 indirim kazanıyorsunuz. Tabii bu kampanya ikinci bir kargo için geçerli oluyor yani ilk gönderinizi indirimsiz yapmış oluyorsunuz.

MNG Kargo Shell Kampanyası 30 Haziran 2020 tarihine kadar sürecek.


MNG Kargo Denizbank Kampanyası (%30 İndirim)

Bu kampanyada Denizbank Afili Bankacılık müşterilerine MNG Kargo şubelerinden gerçekleştirecekleri gönderilerde taşıma fiyat listesi üzerinden %30 indirim uygulanıyor. Denizbank Afili Müşteri Kampanyası’ndan yararlanmak istediğinizi belirtip kampanya kodunu kargo görevlisine vermeniz gerekiyor. Kodu nereden ve nasıl alacağımız şirketin resmi web sitesinde maalesef belirtilmemiş ama internet bankacılığı üzerinden alınıyor olsa gerek.

MNG Kargo Denizbank Afili Bankacılık Kampanyası 31 Aralık 2020 tarihine kadar sürecek.


MNG Kargo Emek Kart Kampanyası (%30 İndirim)

Türk Metal Sendikası tarafından çıkartılan Emek Kart birçok işletmenin emekçilerine indirim sağladığı gibi MNG şubelerinde de Emek Kart sahiplerine %30 indirim uygulanıyor. Kargonuzu göndereceğiniz zaman kampanyadan yararlanmak istediğinizi belirtip Emek Kart barkod numaranızı MNG Kargo yetkilisine ibraz etmeniz gerekiyor.

MNG Kargo Emek Kart Kampanyası 31 Mayıs 2020 tarihine kadar sürecek.


MNG Kargo Eğitime Destek Kampanyası

MNG Kargo okul veya okul yurtlarına yardımda bulunmak isteyen müşterilerinin gönderileri için tüm Türkiye genelinde varış adresi okul veya okul yurdu olan, kitap, kırtasiye, giysi vb. yardım gönderileri için özel fiyat veriyor. Resmi web sitelerinde net bir indirim oranı belirtmemişler fakat şubelere bizzat başvurup bilgi alabileceğimizi yazmışlar.

MNG Kargo Eğitime Destek Kampanyası için herhangi bir bitiş tarihi belirtilmemiş.


MNG Kargo Mektebim Okulları Kampanyası (%25 İndirim)

MNG Kargo şubelerinde Mektebim Okulları personeline %25 indirim uygulanıyor. Kargonuzu göndereceğiniz zaman kampanyadan yararlanmak istediğinizi belirtip Mektebim Kart barkod numaranızı MNG Kargo yetkilisine ibraz etmeniz gerekiyor.

MNG Kargo Mektebim Okulları Kampanyası 31 Aralık 2020 tarihine kadar sürecek.

ptt kargo kampanyaları

2020 PTT Kargo Kampanyaları

Öncelikle PTT Kargo kampanyasız yurt içi fiyat listesini görmek isterseniz şu linkteki tablodan fiyatları inceleyebilirsiniz: PTT Kargo Fiyat Listesi

PTT Kargo Kitap Taşıma Kampanyası (3,50 TL)

PTT Kargo, içeriğinde sadece kitap bulunan yurtiçi gönderiler için başlatılan kitap kampanyasında, ilk 1 kilograma 3.50 TL sabit ücret alıyor. 1 kg – 30 kg arasındaki kitap kargoları için de standart tarife üzerinden %50 indirim yapıyorlar.

PTT Kargo Kitap Taşıma Kampanyası için herhangi bir bitiş tarihi belirtilmemiş. Bu kampanya uzun zamandır var ve bitecek gibi görünmüyor. 2016 yılında yaptığım Her Hafta Bir Kitap Çekilişi‘nde ben de bu kampanyadan yararlanmıştım.


PTT Kargo Aile Dostu Kampanyası (%10 İndirim)

PTT Kargo aile fertlerinin birbirine gönderdiği kargolarda % 10 indirim yapıyor. İndirim oranı düşük olsa da hiç yoktan iyidir diye düşünüyorum.

PTT Kargo Aile Dostu Kampanyası için herhangi bir bitiş tarihi belirtilmemiş.

sürat kargo kampanyaları

2020 Sürat Kargo Kampanyaları

Öncelikle Sürat Kargo kampanyasız yurt içi fiyat listesini görmek isterseniz şu linkteki tablodan fiyatları inceleyebilirsiniz: Sürat Kargo Fiyat Listesi

Bu yazının hazırlandığı tarih itibariyle Sürat Kargo’nun herhangi bir indirim veya kampanyası maalesef bulunmamaktadır.

ups kargo kampanyaları

2020 UPS Kargo Kampanyaları

Öncelikle UPS Kargo kampanyasız yurt içi fiyat listesini görmek isterseniz şu linkteki tablodan fiyatları inceleyebilirsiniz: UPS Kargo Fiyat Listesi

Bu yazının hazırlandığı tarih itibariyle UPS Kargo’nun herhangi bir indirim veya kampanyası maalesef bulunmamaktadır.

yurtiçi kargo kampanyaları

2020 Yurtiçi Kargo Kampanyaları

Öncelikle Yurtiçi Kargo kampanyasız yurt içi fiyat listesini görmek isterseniz şu linkteki tablodan fiyatları inceleyebilirsiniz: Yurtiçi Kargo Fiyat Listesi

Yurtiçi Kargo Hastane Kampanyası (ÜCRETSİZ)

Koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanları için Yurtiçi Kargo, alıcı adresi herhangi bir hastane olan 20 kg/desiye kadar kargoları ÜCRETSİZ taşıyor!

Yurtiçi Kargo Hastane Kampanyası 30 Nisan 2020 tarihine kadar sürecek.


Yurtiçi Kargo Kazandıran Saatler Kampanyası

Kargonuzu Yurtiçi Kargo şubelerine 12:00-15:00 saatleri arasında götürüp Kargo görevlisine “Kazandıran Saatler Kampanyasından faydalanmak istiyorum” dediğinizde size indirim yapıyorlar ama nasıl bir indirimse ne internet sitelerinde ne Facebook, ne Twitter adreslerinde indirimin oranından bahsetmemişler. Siz yine de şansınızı deneyin.

Yurtiçi Kargo Kazandıran Saatler Kampanyası 31 Aralık 2020 tarihine kadar sürecek.


Yurtiçi Kargo Müşteri Mobil Kampanyası (%30 İndirim)

Kargonuzu Yurtiçi Kargo şubelerine götürüp Kargo görevlisine “Müşteri Mobil Kampanyasından faydalanmak istiyorum” dediğinizde yurtiçi gönderilerinizde %30 indirim kazanıyorsunuz.

Yurtiçi Kargo Müşteri Mobil Kampanyası için herhangi bir bitiş tarihi belirtilmemiş.


Yurtiçi Kargo Turkcell Kampanyası (%25 İndirim)

Turkcell Kurumsal müşterileri ISTEKAZAN yazıp 2200’a SMS atarak alacakları kampanya koduyla kargolarını %25 indirimli gönderebiliyor.

Yurtiçi Kargo Turkcell Kampanyası 31 Aralık 2020 tarihine kadar sürecek.


Yurtiçi Kargo Türk Eczacılar Birliği Kampanyası (Sabit Fiyat)

Bu kampanyadan Türk Eczacılar Birliği üyesi olan eczacılar yapacakları gönderilerde Yurtiçi Kargo yetkilisine kampanya adı “Eczaneler Kampanyası” ve kampanya kodu olarak T.C kimlik numarası bilgisini vererek katılabiliyor. Sabit fiyatlar şu şekilde:

 • Dosya – 7,13 TL+ KDV
 • 1-3 desi – 9,30 TL + KDV
 • 4-10 desi – 12,40 TL + KDV
 • 10+ desi – %40 indirim

Yurtiçi Kargo Türk Eczacılar Birliği Kampanyası 31 Aralık 2020 tarihine kadar sürecek.


Yurtiçi Kargo Paro Kart Kampanyası (%20 İndirim)

Paro Kart sahipleri yapacakları gönderilerde Yurtiçi Kargo yetkilisine Paro Kart bilgilerini vererek %20 indirimden faydalanabiliyor.

Yurtiçi Kargo Paro Kart Kampanyası 31 Aralık 2020 tarihine kadar sürecek.


Yurtiçi Kargo Sarı Basın Kartı Kampanyası (%30 İndirim)

Basın kartı sahibi basın mensupları kartlarının üzerinde bulunan 6 haneli kart numaralarını kampanya kodu olarak kullanarak %30 indirim hakkından faydalanabiliyorlar.

Yurtiçi Kargo Sarı Basın Kartı Kampanyası 31 Aralık 2020 tarihine kadar sürecek.


Yurtiçi Kargo Adalet Kart Kampanyası (Sabit Fiyat)

Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Adalet Kart sahipleri, kartlarının üzerinde bulunan 16 haneli kart numaralarını kampanya kodu olarak kullanarak, kampanyalı sabit fiyatlardan yararlanabiliyorlar. Fiyatlar şu şekilde:

 • Dosya – 6,00 TL +KDV
 • 1-3 desi – 11,50 TL +KDV
 • 4+ desi – %45 indirim

Yurtiçi Kargo Adalet Kart Kampanyası 31 Aralık 2020 tarihine kadar sürecek.


Yurtiçi Kargo Avukat Kampanyası (Sabit Fiyat)

Türkiye Barolar Birliğine bağlı Baro Başkanlıkları ve Avukatlar yeni Avukat Kimlik kartı (Çipli) veya Baro kartı üzerinde bulunan kart numaralarını kampanya kodu olarak kullanarak, kampanyalı sabit fiyatlardan yararlanabiliyorlar. Fiyatlar şu şekilde:

 • Dosya – 6,00 TL +KDV
 • 1-3 desi – 11,50 TL +KDV
 • 4+ desi – %45 indirim

Yurtiçi Kargo Avukat Kampanyası için herhangi bir bitiş tarihi belirtilmemiş.


Yurtiçi Kargo POLSAN Kampanyası (%40 İndirim)

Polsan -Polis Bakım ve Yardım Sandığı üyeleri T.C kimlik numaralarını kampanya kodu olarak kullanarak Polsan Polis Bakım ve Yardım Sandığı Kampanyası kapsamında %40 indirimden faydalanabiliyor.

Yurtiçi Kargo POLSAN Kampanyası 31 Aralık 2020 tarihine kadar sürecek.


Yurtiçi Kargo TÜRMOB Kampanyası (%25 İndirim)

TÜRMOB Kart sahipleri, 16 haneli kart numaralarını kampanya kodu olarak kullanarak Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği kampanyası kapsamında %25 indirimden faydalanabiliyor.

Yurtiçi Kargo TÜRMOB Kampanyası 31 Aralık 2020 tarihine kadar sürecek.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

1 Yorum
 • Merhabalar;

  Çalışma çok güzel olmuş, emeğinize sağlık. Bir noktayı düzeltmek istiyorum. Bugün PTT ye kitap gönderisi için gittiğimde kampanyanın bittiğini söyleyip 800gr kitabı 20TL ye aldılar. İçime oturdu ama ilk başta yazdığınız gibi, herhangi bir kampanyadan faydalanmıyorsanız kargo ücretleri çok pahalı…