Tanıtım

Tesettür Giyimin İncelikleri


Güzel giyinmek yetenek gerektirdiği gibi modayı da yakından takip etmeyi gerektirir. Her ne kadar önemli olan insanın kendini rahat ve güzel hissetmesi olsa da her senenin trend rengini ve desenini bilmekte fayda vardır. Eğer bunun için vaktiniz yoksa Alvina sizin yerinize de takip etmektedir. Kataloglarına göz atarak kısa sürede fikir sahibi olabilirsiniz.

Tesettür giyimde uzak durulması gereken şeyler vardır. Abartılı çok karılık renkler uzak durulması gereken konuların başında gelir. Çok fazla renk çeşidi kullanılan kombinler sizi itici yapabilir. Aynı şekilde çok fazla aksesuar kullanmak da aynı etkiyi gösterir. Eklemleri, parmakları, kolları aksesuar dolu biri yerine tek bir yüzük daha sade bir şıklığa yakışır.

Eşarp veya şal seçiminizi de dış kıyafetinize uygun yapmalısınız. Yaşınızın da bu seçiminize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Her desen ve her modelin bir yaşı vardır. Renk seçimi de yaşınızla orantılıdır.

Uzak durulması gereken başka bir şey de yürüyüş ve duruşunuzu olumsuz etkileyecek uzunluktaki topuklu ayakkabılardır.

Kıyafet tercihinde özellikle uzun hırkalar içine basic model sade gömlek veya tunikler hoş olacaktır. Bu tarz hem şık hem spor bir tarz olmanın yanında tarzınızı da çok iyi bir şekilde yansıtacaktır. Bu kombinlerde ayakkabınız tamamlayıcı olmalıdır. Uzun zincirli omuz çantası kullanabilirsiniz.

Eğer tesettür abiye tercih edecekseniz renk uyumuna muhakkak önem vermelisiniz. Birbiriyle uyumsuz renkle kombin yapmamalısınız. Dikkatli olmazsanız şık olmak yerine demode olursunuz. Her zaman söylenen siyah hayat kurtarıcıdır cümlesi çok doğrudur. Tesettürlü her bayanın dolabında tesettür giyim kategorisinde siyah bir elbise bulunması gerekir. Çünkü siyah her zaman gösterişli olduğu kadar kombinlemesi de kolaydır.

İpek eşarp ve şal arasında farklılıklar bulunmaktadır. Kumaş kalitesi olsun desen farklılığı olsun duruşu olsun şal ile eşarp birbirinden çok farklıdır. İpek eşarp çok uzun zamanlardan beri tesettür giyim kombinlerinde tamamlayıcı olarak kullanılmaktadır. Geleneksel miras diyebileceğimiz ipek eşarplar hiçbir zaman popülerliğini yitirmemiştir. Şal kullanımı yaygınlaşsa ipek eşarp kullanımında azalma olamamıştır. İpek eşarp kullanımı daha çok sade kıyafetlerin üzerine tercih edilmelidir. Farklı desen ve karışık renkten üretilmiş bir eşarp minimal ve tek renk bir kıyafetin üzerinde mükemmel duracaktır.

Son zamanlarda daha yaygın kullanılan şallar da her kıyafet için uygun olabilmektedir çoğu zaman. Ferace pardesü,kap veya tuniklerle uygun renklerde kullanılan şallar hem rahat hem de bağlaması kolay olduğu için sık olarak tercih edilmektedir.  Özellikle desenli ve çok renkli elbiseler ile tamamlanan tek renk şallar görüntünüze güzellik katacaktır. Şalınızın güzel durması kumaş yapısıyla da alakalıdır.

Tesettür giyimde kendi tarzınız oluşturmak çok da zor değildir. Önemli olan aynada baktığınızda gördüğünüzdür. Kendinize güvenin, kendinize ait bir tarz oluşturun. Tesettüre giyiminizde riayet edip her zaman sade ve şık olabilirsiniz. Daha şık olmak için hemen Alvina katagologlarını inceleyin: https://www.alvinaonline.com

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

1988 İstanbul doğumlu. At Antrenörlüğü (2008), Güvenlik Bilimleri (2010), İşletme (2011), Medya ve İletişim (2015) bölümlerinden mezun. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık 2. sınıf öğrencisi. Evli ve 1,5 yaşında Emir adında bir oğlu var. 2008 yılından beri Kelimeler Benim'de yazıyor. Drone pilotu ve Çaylak PHP geliştirici. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.