Torosların Büyüleyici Kenti Antalya

Türkiye’nin turizm başkentlerinden olan Antalya, göz alıcı ambiyansı ve gezilecek zengin noktaları sayesinde turistler tarafından büyük bir beğeni topluyor. Torosların oksijeni bol temiz havasını iliklerinize kadar hissetmenizi mümkün kılan kentin merkezi dışında ilçeleri de başlı başına görülmeyi hak ediyor.

Ucu bucağı bulunmayan sahil şeridi, yemyeşil dokusu, masmavi plajları, müzeleri, mesire alanları ve dar sokakları ile  7’den 70’e herkesi büyüleyen Antalya’ya yılın her dönemi gelebilme imkanınız bulunuyor. Havaların dört mevsim boyunca ılık şekilde geçmesi, istediğiniz her dönem Akdeniz’in kalbi konumunda olan bu kenti ziyaret etmenizi mümkün kılıyor. Siz de göz alıcı atmosferi ile büyüleyen Antalya’ya gelmek ve mükemmel bir tatil gerçekleştirmek istiyorsanız hemen ETS Tur avantajlarından faydalanarak dilediğiniz otele rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Geçmişe Götüren Tarihi Güzellikler

Antalya her ne kadar plajları ile ün kazansa da tarihi geçmişiyle de yadsınamayacak kadar çok önem taşıyor. Yivli Minare, Kaleiçi, özgün dizayna sahip Antalya Evleri ile kültürel turizm yapmak isteyenleri her zaman cezbetmeyi başarıyor. Kente geldiğinizde, tarihi lokasyon olarak gitmeniz gereken yerlerden birisi kuşkusuz Perge Antik Kenti. Aksu bölgesinin sınırları içerisinde yer alan kentte, pek çok mimariye ve heykeltıraş süslemelerinin izlerine rastlayabilirsiniz.

Antalya’nın Keşfedilmeyi Bekleyen Eşsiz Doğası

Kente geldiğinizde birbirinden güzel yemyeşil doğal güzelliklerle karşılaşabileceksiniz. Manavgat ilçesinde yer alan Manavgat Şelalesi, görmeniz gereken en güzel noktalardan bir tanesi. Manzarasıyla etkileyen şelaleye sevdiklerinizle birlikte gelebilir ve doğanın mis kokulu atmosferi içinde muhteşem bir gün geçirebilirsiniz. Dilerseniz diğer popüler semt Kemer’e gelebilir ve burada dostlarınızla birlikte yamaç paraşütünü deneyebilirsiniz. Side’deki Köprülü Kanyon’da rafting deneyimi yaşayabilir ve ardından Konyaaltı Plajı’na giderek denizin berrak sularında yüzme keyfinize keyif katabilirsiniz.

Akdeniz’in göz alıcı kentinde unutulmaz bir tatil yaşamak istiyorsanız hemen harekte geçin ve ETS Tur’un Antalya otelleri arasından konaklama mekanınızı belirleyin. Üstelik uçak biletinizi de hiç dert etmeyin! Çünkü ETS’den otel rezervasyonu sonrasında uçak bileti de almak mümkün. Otel rezervasyonunuzu yapmış olsanız bile hemen diledğiniz firmadan bilet alabilir ve ekonomik bir tatil fırsatını yakalayabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?