blank

Türkiye’nin Teknoloji Marketi Vatan Bilgisayar

Türkiye’nin en büyük teknoloji marketlerinden biri olan Vatan Bilgisayar’ın, kullanımı kolay ve hızlı internet sitesi takipçilerini cezbediyor. Vatan Bilgisayar’ın internet sitesinin hızlı olması kadar kargoya teslimatları da hızlı. Aynı gün kargo seçeneği ile sipariş verdiğiniz ürün o gün içerisinde kargoya teslim ediliyor. Motokurye seçeneği ile verilen siparişleri de 3 saat içerisinde ayağınıza getiriyor. Bu sayede evden dışarı çıkmadan internet mağazasını ziyaret edebiliyor ve ürüne 3 saat içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Kaliteli ve güvenilir markaları Vatan Bilgisayar’da bulabilirsiniz.

Günümüzde en çok kullanılan teknolojik cihazlardan biri olan cep telefonu ile artık birçok işimizi görebiliyoruz. Bankadan bankaya havale, video, kamera veya mailler cep telefonlarından kontrol edilebiliyor. İhtiyaçlar arttıkça daha hızlı ve güçlü cep telefonları üretiliyor. Bu denli hızlı üretim de ihtiyaçlarımıza göre telefon almamızı zorlaşıyor. Telefon satın alırken belli başlı özellikler hangi telefona ihtiyacınızın olduğunu belirler niteliktedir. Ram, dâhili hafıza, harici hafıza desteği, kamera kalitesi, işlemci çekirdek sayısı gibi özellikler telefon satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardandır. Dâhili hafıza telefonun kendine ait hafızasıdır. Dâhili hafızadaki verilere telefonun ulaşması harici hafıza ile kıyaslandığında genel olarak daha hızlıdır. Telefondaki tüm müzik, resim veya uygulamalar hafızaya kayıt olur. Ekran boyu telefonun genel boyutunu da etkiler. Küçük bir telefon taşıma kolaylığı sağlayabilir. Ancak büyük ekrana sahip bir telefon oyun, film, video gibi uygulamalarda daha akıcı bir kullanım deneyimi sunabilir. Cep telefonunu aynı zamanda kamera olarak kullanan kullanıcıların, megapiksel, zoom, diyafram, çözünürlük, renk gibi özelliklerinin yüksek olmasına dikkat etmesi gerekir. Günümüzde telefonlar da iOS ve Android işletim sistemleri kullanılmaktadır. iOS, Apple tarafından tasarlanmıştır. Güvenli ve kapalı bir sistem olarak bilinir. Android ise Google tarafından geliştirilmektedir. Birçok telefon Android işletim sistemini kullanıyor. Diğer cihazlara açık bir sistem olması, sınırsız işlem yapabilmenizi sağlamaktadır. Teknoloji liderlerinden biri olan Vatan Bilgisayar güvenilir ve kaliteli markaları sizlerle buluşturuyor. Samsung, Apple, LG, Asus, Lenovo, Sony, Vestel ve birçok marka telefonu Vatan Bilgisayarın internet sitesine girerek inceleyebilirsiniz.

Vatan Bilgisayar teknolojiye öncülük eden markaları sizlerle buluşturarak, sizlerin de teknolojideki son gelişmelerden haberdar olmanızı sağlıyor. Cep telefonu gibi herkesin kullandığı bir diğer ürün televizyondur. Televizyon, ülkemizde 1968 yılından sonra kullanılmaya başlandı. Başlarda tüplü olan televizyonlar, gelişen görüntü kalitesi ve dış görünümüyle modern evlere ayak uyduruyor. Teknolojinin ilerlemesiyle, 3D, android, smart özellikli televizyonlar üretildi. Curved adı verilen televizyonlarda son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Curved, kavisli bir ekrana sahiptir. Kullanıcıya görüntünün içerisindeymiş gibi bir his verebiliyor.  Teknoloji ilerledikçe ekran boyutları büyüdü ve çözünürlükler arttı. Dünyada en çok tercih edilen ve Vatan Bilgisayar’da satışı bulunan televizyon markalarından bazıları; Sony, LG, Philips, Samsung’dur. Kullanıcılar genel olarak televizyon satın alırken boyutlarına dikkat ediyor. Ancak küçük boyutlu bir televizyon, kendisinin 2 katı büyük ekrana sahip bir televizyondan daha akıcı ve canlı bir görünüm sunabilir. Televizyon monitör tiplerinden bazıları; 3D, Full HD, Ultra HD’dir. Ultra HD günümüzde en yüksek görüntü kalitesini veren televizyon çeşitlerindendir. Ultra HD televizyon ile en keyifli spor müsabakalarını ve sinema filmlerini yüksek görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz. Televizyon tarama hızları, televizyon kalitesine göre değişiklik gösterebilir. 800 HZ özelliğinde bir televizyon, saniyede 800 kare görüntüyü verebiliyor. Android, Tizen, Webos ve birçok işletim sistemi televizyonlarda kullanılıyor. İşletim sistemi arayüzü ifade etmektedir. Örneğin; Sony televizyonlar genellikle android işletim sistemini kullanırken, LG televizyonlar Webos işletim sistemini kullanabiliyor.

Vatan Bilgisayar internet sitesinden bulunan filtreleme özelliği ile www.vatanbilgisayar.com adresinden kendinize en uygun özelliklere sahip televizyona ve diğer ürünlere çeşitli taksit seçenekleriyle sahip olabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?