Tanıtım

Türkiye’nin Yeni Ücretsiz Arkadaşlık Sitesi ElimiSallasam


31 Ekim 2016 günü İngiltere tabanlı DmCubed Ltd şirketine ait olan, bir ücretsiz arkadaşlık sitesi elimisallasam.com faaliyete geçti. İngiltere ve Abd’ de oldukça yaygın kullanıma sahip sitelerinin yanında Türkiye pazarına da odaklanmak isteyen şirket yöneticileri, genç nüfusun yoğunluğu ve online arkadaşlık sitelerinin gördüğü ilgi sebebi ile Türk kullanıcılara tamamen ücretsiz, güvenli ve hızlı bir arkadaşlık sitesi sağlamak istediklerini belirtiyorlar.

Pek çok başarılı evliliğin dahi temelinin atıldığı online arkadaşlık sitelerin her geçen gün kullanımı artmakta ve kullanıcılar daha güvenli siteleri tercih etmeye çalışmaktadır. Bu noktada site tasarımcıları, kullanıcıların bu ihtiyaçlarına yanıt vererek kendilerini tamamen güvende hissedecekleri bir site dizayn ettiklerini belirtiyor. Bu sitede oluşturacağınız bir profili, siz, kendinize ait şahsi bir bilgi paylaşmadığınız sürece hacklemek neredeyse imkansız. Site yöneticilerinin ‘Herhangi bir şifrenin kırılması yaklaşık 7.000 yıl sürecektir’ şeklinde bir iddiaları dahi mevcut. Güvenliğe online bankacılığınız kadar önem veriyoruz şeklinde konuyu özetliyorlar.

Peki bu nasıl oluyor? Site temelinde kullanılan ana güvenlik kodlarının yanında şirketin tüm sitelerinde kullanılan Scametrics (dolandırıcılık önleyici) sistemi mevcut. Bu sistem herhangi bir profili, sürekli otomatik kontroller ile check edip sahte profil olduğuna kanaat getirdiği noktada siteden banlamakta. Site üzerinde detaylı açıklanan bu konuyu özetleyecek olursak, sizden ilk mesajda para isteyen veyahut iletişim bilgilerinizi soran profiller sitem tarafından ‘Dolandırıcı Profil’ olarak algılanıyor ve sizden ayrıca bu taleplerde bulunan kişileri ‘Rapor et’ ile hemen şikayet etmeniz isteniliyor. Her üyenin bir Scametrics puanı mevcut ve bu puanı her üyenin profil resmi üzerinde görebilmek mümkün. Haliyle puanı düşük bir üyeden kaçınmanız sizin faydanıza olacaktır.

Site, güvenliğe verdiği önemin yanında tamamen ücretsiz olmaya da oldukça önem veriyor. Yani tamamen ücretsiz arkadaşlık sitesi elimisallasam.com ‘u kullanırken:

  • Ücretsiz mesajlaşabilir.
  • Ücretsiz online mesaj odasındaki sohbete katılabilir.
  • Sınırsız mesaj okuyabilir.
  • Sınırsız profili ziyaret edebilirsiniz.

Birçok sitede belli bir noktadan sonra ücretli hale gelen bu özellikler burada tamamen ücretsiz. Bu da kullanıcılara oldukça güvenli bir sitede limitsiz keyifli vakit geçirme olanağı sağlıyor.

Sitede her kullanıcının net bir profil fotoğrafı olması gerekmekte. Sitenin beklentisi; gerçek amaçlı üyelerin gerçek, net ve temiz profil fotoğrafları olması. Profil fotoğrafının yanında, her üye sayfasına, 9 adet ‘özel fotoğraf’ ekleyebiliyor. Fakat, üyenin sadece izin verdiği, yani ‘favorilerine ekle’ dediği diğer üyeler bu fotoğrafları görebilme olanağı buluyor.

Profil oluştururken üyenin kendi hakkında bir şeyler yazması isteniyor bu da diğer üyelerin sizin hakkınızda fikir sahibi olmasını kolaylaştıracak bir özellik. Yakın ilgi alanlarına sahip üyeler birbirleri ile vakit geçirmekten daha hoşnut olacaktır. Tabii ki bu noktada en önemli kısımlardan biri lokasyon devreye giriyor. Her üye bulunduğu şehri seçerek diğer üyelerin de nerede yaşadıklarını görebiliyor.  Uzak ilişkiler tercih etmeyenler daha yakınlara odaklanabilir :)

DmCubed Ltd şirketinin sahip olduğu diğer sitelerin 2013 yılından bugüne birçok ödülü bulunuyor. Sitelerinden bazıları uluslararası idate Awards and Online Personal’s Watch tarafından 2013 yılında en iyi gelecek vaat eden sitelerden biri, 2014 yılında ise en yenilikçi site olarak ödüllendirilmiştir. Geçtiğimiz hafta ise şirketin sahip olduğu yeni aradaşlık uygulaması ‘ooOo Dating’ (maalesef şuan sadece İngiltere, ABD, Canada, Avusturalya ve Hindistan’da aktif) UK DATING AWARDS 2016 etkinliğinde “En İyi Yeni Arkadaşlık Markası” alanında birincilik ödülünü kazanmıştır.

Farklı görünen özelliklerden biri de sitenin bir Blog bölümünün olması ve belirli aralıklar ile bu bölümde yazılar paylaşılacak olması. Şimdiden bir adet bulunmakta olan yazıda ise, insanların (yani %99 çoğunlukla erkeklerin) internet üzerinden mesajlarına nasıl daha fazla yanıt bulabileceğine ilişkin metodlar yer almakta. Göz atmakta fayda olabilir ;)

Görünen o ki bu işi ciddiye alan ve belli bir kalite standardında yapmakta olan birileri artık ülkemizde de kullanıcılara hizmet verecektir. Emin ve sağlam adımlar ile her geçen gün büyümekte olan site oldukça yeni olmasına rağmen kullanıcıların beğenisi ile yerini sağlamlaştıracağa benziyor.

Gelişen teknoloji ile hayatımızın her yönüne büyük etkisi olan internet dünyasının, aynı zamanda  hayatınızdaki özel insanı bulmanıza katkısı olacağını da düşünüyorsanız elimisallasam.com a vakit geçmeden bir göz atmanız sizin yararınıza olacaktır. Profilinizi oluşturmak ve kısmetinizi aramaya başlamak 2 dakikanızı alacak. Hakkınızda hayırlısını diliyor, tavsiye ediyoruz…

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

1988 İstanbul doğumlu. At Antrenörlüğü (2008), Güvenlik Bilimleri (2010), İşletme (2011), Medya ve İletişim (2015) bölümlerinden mezun. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık 2. sınıf öğrencisi. Evli ve 1,5 yaşında Emir adında bir oğlu var. 2008 yılından beri Kelimeler Benim'de yazıyor. Drone pilotu ve Çaylak PHP geliştirici. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.