blank

Uçak Bileti Alırken Erken Rezervasyon Yapmanın Avantajları

Birkaç yıl öncesine kadar havayolu ulaşımı en pahalı ulaşım türüydü. Kişiler çok fazla ihtiyaç duymadıkça havayolu firmalarını kullanmıyorlardı. Yalnızca çok uzak bölgelere uçuşlar, denizaşırı uçuşlar ve zaman sıkıntısı olan işler sebebiyle yapılan uçuşlarda havayolu ulaşımı kullanılmaktaydı. Ancak tüm dünyada bu gelenekler değişmeye başladı. Artık uçak bileti fiyatları eskisi gibi kişilerin bütçelerini zorlayacak seviyede değil. Fiyatların uygun seviyeye düşmesi de yolcu sayısını direkt olarak arttırdı. Ülkemizde bulunan havayolu firmaları, her yıl milyonlarca yolcuyu yırt içi ve yurt dışı bölgelere konforlu bir şekilde taşıyor.

Ucuz uçak bileti almanın en kolay yolu ise firmaların tamamında bulunan erken rezervasyon avantajları. THY, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air gibi firmalar gerçekleştirecekleri uçuşların takvimini 2-3 ay öncesinden açıklıyor. Bu takvimde yer alan seferlerin bilet satışlarını da açık hale getiriyorlar. Bu sayede müşteriler 3 ay sonra yapacakları havayolu yolcuğunun biletini hemen alabiliyor. Tabii ki bu işlem çok da kolay bir işlem değil. Genellikle kişilerin yapacağı seyahatler bu sürelerde belli olmuyor. Ancak bu işlemler için uygun olan çok sayıda örnek de mevcut. Bir bölgede geçici bir iş için gidecekseniz dönüş tarihiniz kabataslak belli olabiliyor. Eğer tahmini dönüş sürenizin birkaç gün sonrasına bilet rezervasyonunu yaparsanız bu indirimlerden faydalanabilirsiniz. Askerlik görevini yapmaya giden kişilerin de genellikle dönüş tarihleri net olarak belirleniyor. Bu sebeple bu kişiler de bu yöntemi kullanabilirler. Son örnek olarak büyük firmalarda çalışan kişiler gösterilebilir. Yıllık izinlerinin günlerini eğer kendileri belirliyorlarsa ya da firma daha önceden belirleyip kişilere söylüyorsa bu kişiler rahatlıkla uçak firmalarının erken rezervasyon avantajlarından faydalanabilirler.

Bu avantajların dışında firmalar talebin az olduğu günlerde ve mevsimlerde müşteri sayılarını arttırmak amacıyla çeşitli kampanyalar düzenliyorlar. Bu kampanyalarla kişiler normal uçuşların yarı fiyatına uçuşlarını gerçekleştirebiliyor. Ancak bu kampanyaları kaçırmamak için firmaların sitelerini düzenli olarak takip etmek gerekiyor. Son dönemde çıkan uçak biletleri satış işlemlerini gerçekleştiren siteler bu işlemleri sizler için yerine getiriyor. Bu firmalar anlaşmalı oldukları havayolu firmaları kampanyalar düzenledikçe sizlere telefon ya da e-posta yoluyla haber veriyor. Siz de bu seviyede kaliteli ve ayrıcalıklı bir hizmet almak isterseniz sitemiz www.biletbayisi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?