tatile giden kadın

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Sık sık seyahat edenler ve gezginler sürekli seyahat ettikleri için genelde fazla para ödemek istemezler ve bütçelerine uygun en ucuz uçak biletini almak isterler. Özellikle günümüzde havayolu ulaşımının yaygınlaşması ve piyasaya yeni havayolu şirketlerinin girmesi uçak bileti fiyatlarına olumlu yansıyarak fiyatları oldukça düşürdü.

Piyasa da bulunan havayolu şirketleri rekabetçi olmak için sık sık kampanyalar düzenlemektedirler. Bu kampanyalarda ucuz uçak bileti bulmak için öncelikli olarak çok iyi araştırma yapmak gerekir ve tabi ki zaman ayırarak bu kampanyaları sık sık takip etmelisiniz. Bu sayede en doğru havayolu firmasından en uygun uçak biletini daha ucuza satın alabilirsiniz. Eğer bu kampanyaları takip edecek vaktiniz yoksa yolcu gibi ucuz uçak bileti sağlayan siteleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede tek tıkla bütün havayolu firmalarının gideceğiniz konuma uçuşlarını görebilir. https://www.yolcu.com/ucak-bileti/ adresinden karşılaştırması yapıp en uygun uçak biletinizi alabilirsiniz. Tabi ki en ucuz uçak biletini almak ve seyahat etmek isterseniz size birkaç ucuz uçak bileti bulma tüyosu vereceğiz :)

Ucuz Uçak Bileti Almak İçin 5 Tüyo

Hazırsanız ucuz uçak bileti almak için hazırladığımız 5 tüyo ya geçelim..

1- Uçak biletinizi erken alın

Havayolu şirketleri uçuşları planlarken çok sınırlı sayıda indirimli koltuk seçeneği bırakır. Eğer bu indirimli sattığı uçak biletleri biterse fiyatlar yükselir . Eğer sizde bu havayolu şirketlerinin önceden belirlediği indirimli uçak biletli alıp seyahatinizi en düşük bütçeyle gerçekleştirmek istiyorsanız önceden rezervasyon yaparak uçak biletinizi alabilirsiniz. Yani kısacası ne kadar erken satın alırsanız o kadar ucuz seyahat etmiş olursunuz :)

2- Cumartesi kalış kuralını uygulayın

Haftanın ilk ve son günü yapılan iş seyahatleri nedeniyle genellikle bu günlerde ucuz uçak bileti bulmak zorlaşıyor. Bu yüzden Cumartesi günleri genellikle gidecekleri yere dolu gitmek için havayolu şirketleri Cumartesi gününe uygun uçak bileti satışı gerçekleştiriyor. Eğer gideceğiniz yerde bir hafta kalacaksanız uçuş tarihlerinizi cumartesi gününe denk getirebilirsiniz.

3-Gidiş-Dönüş biletlerini tercih edin

Seyahat eden yolcular genellikle gidiş-dönüşlü biletleri pahalı sandıkları için gidiş-dönüş uçak bileti satın almazlar. Aslında durum tam tersidir. Daha önceden planlanmış seyahatlerde gidiş-dönüş bileti erken rezervasyon da yapıldığında daha uygundur. Planlı bir seyahatiniz varsa gidiş-dönüş uçak bileti satın alabilirsiniz.

4- Hafta içi uçuşlar daha ucuz!

İnsanlar genellikle hafta sonları tatil olduğu için sürekli bir yerlere seyahat ederler. Bu da uçak bileti fiyatlarında yükselmeye sebep olur. Haftanın ilk günü ve son gününde yoğun olduğu için geriye kalan Salı, Çarşamba, Perşembe gibi günlerde uçak bileti satın almak daha mantıklıdır.

5- Farklı Havalimanlarına bakın

Bazen bir şehirde birden fazla havalimanı olabiliyor. Bu havalimanlarına farklı havayolu firmaları farklı zamanlarda uçuş gerçekleştiriyor. Uçuş yapacağınız şehirde farklı bir havalimanı varsa karşılaştırma yaparak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.

Kapak görseli Pexels
Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin