Veteriner Masası

Veteriner Muayene Masası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Veteriner muayene ve pet bakım masaları,  evcil hayvanların bakım ve temizlik rutinlerinin, genel muayene ve aşı işlemlerinin yapıldığı medikal malzemelerdir.

Ayrıca acil müdahale gereken durumlarda, tedavi ve pansuman gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi esnasında da veteriner muayene masası kullanılmaktadır.

Hayvan hastaneleri, veteriner klinikleri, barınaklar gibi hayvan bakımı ve sağlığı konusunda hizmetleri olan işletme ve iş yerlerinde öncelikli alınması gereken ürünlerden olan pet bakım masaları, farklı modellerde ve işlevlerde bulunmaktadır.

Paslanmaz çelik veteriner muayene masası, çekmeceli ve raflı muayene masası, makaslı veteriner masası, tek motorlu veya çift motorlu elektrikli veteriner muayene masası, muayene masası olarak da kullanılabilen veteriner ameliyat masası gibi çeşitler, piyasada sıklıkla bulunan veteriner masası çeşitlerindendir.

Tüm bu model ve çeşitler içinden ürün seçebilmek için öncelikle ihtiyaç ve bütçe durumu tam olarak belirlenmelidir. Böylelikle ihtiyacı tam karşılayan bir model bulabilmek kolaylaşmaktadır.

Medikal firmalar ve veteriner malzemeleri üreticileri tarafından satışa sunulan veteriner masalarını satın alırken de dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır.

Peki, bu hususlar nelerdir ve veteriner muayene masası fiyat farklılıkları nasıldır gibi merak edilen sorunların cevaplarını, gelin hep beraber inceleyelim.

İyi Bir Veteriner Muayene Masası Nasıl Olmalıdır?

İyi bir veteriner muayene masası, kullanım amaçları, ihtiyaç durumları, bu iş için ayrılacak bütçe, kullanılacak mekan vb. gibi kriterlere göre kişiden kişiye ve işletmeden işletmeye göre değişkenlik gösterir.

İyi bir veteriner masasının her şeyden önce hayvan ve insan sağlığı açısından tehlike teşkil etmemesi, sağlam olması gerekmektedir.

Bu sebeple hangi model ve fiyatta olursa olsun veteriner muayene masası satın alırken dikkat edilmesi gereken öncelikli husus, üretimde kullanılan malzemelerin sağlam ve kaliteli olmasıdır.

Sağlam ve kaliteli malzeme ile üretilen ürünler, müşterilere uzun ömürlü kullanım sağlayan ve ileride karlı bir yatırıma dönüşecek olan, ödenilen ücretin karşılığını fazlasıyla veren ürünlerdir.

Ekonomik bir model arayışında olan ve masayı evcil hayvanların günlük bakım ve muayenesinde kullanacak olan işletmeler için uygun fiyatlı olması ve ihtiyacı karşılaması açısından hareketsiz sabit muayene masası modelleri iyi bir seçim olabilmektedir.

Bu modellerin paslanmaz çelikten üretilen, serum asma aparatı bulunan çeşitleri olduğu gibi, üstü kaydırmaz ve kolay temizlenebilen kauçuk tablalı modelleri de vardır.

Yine ekonomik ancak hareketli bir pet bakım masası isteyenler için en uygun fiyatlı seçim, makaslı veteriner muayene masası modelleri olabilir. Bu modellerde masa yüksekliği manuel olarak 40cm-90cm olarak ayarlanabilmektedir.

Çekmeceli ve raflı veteriner muayene masaları, tedavi ve bakım için kullanılacak malzemelerin muhafaza edilmesini sağladıkları ve bu işlemler esnasında malzemelere ulaşmayı kolaylaştırdığı için son derece kullanışlı ürünlerdir. Bu anlamda iyi bir muayene masasının raflı veya hem raflı hem çekmeceli olması gerekir denilebilir.

Elektrikli motorlu veteriner muayene masası modelleri de en iyi veteriner masalarındandır. Bu tarz ürünler, elektrik sistemiyle çalışarak sahip olduğu motorları sayesinde hareket ederler. Piyasada tek motorlu veya çift motorlu olarak bulunan elektrikli veteriner muayene masaları, sahip oldukları kumandalar ile kolayca hareket ettirilebildikleri için, işlem esnasında zamandan tasarruf ve ekstra konfor sağlarlar.

İşletme ve iş yerlerine yatırım yapmak isteyen, kaliteli hizmetlerini kaliteli ve lüks medikal ürünlerle desteklemek isteyen hayvan bakım ve tedavi merkezleri için iyi bir veteriner muayene masası elektrikli, motorlu modeller olmalıdır denilebilir. Çünkü bu durum ilk intiba olarak müşteri memnuniyeti ve güveni sağlayacağı için klinik ve işletmelerin prestijine olumlu katkılar sağlayacaktır.

Son olarak, veteriner muayene masası olarak da kullanılabilecek olan bir veteriner operasyon masası, hem muayene masasında yapılacak işlemlerin yapılmasına olanak tanıdığı hem de büyük çapta ameliyat işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla kullanıldığı için akıllı ve karlı bir seçim olacaktır.

Yerden ve harcanacak paradan tasarruf imkanı sunan veteriner ameliyat masalarının, paslanmaz çelik malzemeden üretilen manuel haraketli ve elektrikli motorlu gibi modelleri bulunmaktadır. Kaliteli ve sağlam bir veteriner operasyon masası tercih edildiğine, ekstra bir veteriner muayene masasına gerek kalmayacaktır.

Genel olarak tekerlekleriyle taşınması kolay hale getirilen bu ürünler, üst tarafının sedye olarak kullanılma özelliği ile acil müdahale durumlarında son derece işe yarayan ürünlerdir.

Veteriner Masası

Veteriner Muayene Masası Fiyatları Nelerdir?

Veteriner muayene ve pet bakım masası fiyatları, üretimde kullanılan malzemeye, hareket ettirilip ettirilmemesine, elektrikli olup olmamasına göre gibi bazı kriterlerle değişkenlik göstermektedir.

Genel olarak hareketsiz modeller, hareketli modellere göre daha uygun fiyatlı olarak bulunmaktadır.

Hareketsiz modellerde çekmece, raf, askılık gibi ekstra özellikler fiyatlarda artış sebebi olarak sayılabilir.

Hareketli modellerden manuel olarak hareket ettirilen ürünler, elektrikli sistemli kumanda ile hareket ettirilen modellerden daha uygun şekilde ücretlendirilmiştir.

Elektrikli motorlu modellerin fiyatları ise motor sayısı arttıkça arttığı gibi ayrıca yine hareketsiz modellerde de olduğu gibi raf, çekmece vb. ekstra özellikler fiyatta artışa sebep olmaktadır.

Her ihtiyaca ve bütçeye özel olarak üretilen veteriner muayene masası fiyat aralıkları 1000tl ile 3000 tl civarı şeklinde sayılabilse de yine de bu rakamların altında veya üstünde ürünler de bulabilmek mümkündür.

Veteriner muayene masası satın alınırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri olan fiyat konusu zaman zaman bazı sorunlara yol açabilmektedir.

Şöyle ki veteriner masası alınırken fiyatlar açısından kapsamlı bir piyasa araştırması yapılmadığı zaman yapılan alışverişler, pişmanlıkla sonuçlanabilmektedir.

Piyasanın çok altında ücretlere satılan ürünler ya anlatıldığı şekilde kullanıcıya ulaşmamakta ya da çok çabuk kırılıp bozularak tüketiciye sağlıklı bir kullanım sunmamaktadır.

Bu sebeple piyasa değerinin çok çok altında ürünler almamaya dikkat edilmelidir. Yine de çok uygun fiyatlı ürün isteyenler, güvenilir firmaların kampanya ve indirimlerini takip edebilirler.

Fiyat araştırmasının yapılması, ayrıca bir veteriner muayene masasının piyasanın çok üstünde ücretlere alınmasının da önüne geçebilmektedir.

Sonuç olarak hem uygun fiyatlı hem de kaliteli ürünler için mutlaka güvenilir firmalar tercih etmeye dikkat edilmelidir. Bu alanda Or-med firmasını tavsiye edebiliriz. https://www.ormedsaglikurunleri.com

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?