blank

Video Pazarlamada Stratejinizi Araştırma Sonuçlarına Göre Belirleyin

Pazarlamada video kullanımı çok daha mühim bir boyut kazandı. İnsanlara, beklentilerine uygun videolar ile ulaşmak pazarlama noktasında artık zaruri bir hal aldı. Markalar ya da reklam sektöründe hizmet verenlerin mutlaka video üzerine yapılan araştırmalar hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor. Çünkü araştırma sonuçları, başarılı bir video pazarlama için nasıl bir strateji geliştirilmesi gerektiği konusunda yolunuza ışık tutuyor.

Video pazarlamaya dair araştırmalara göz atmak için videomarketing.com.tr adresini tercih edebilirsiniz. Sadece konuya dair yapılan araştırmaları ayrı bir kategoride ziyaretçilerine aktardığı için, en güncel araştırma sonuçlarına hızlı bir şekilde göz atmanız mümkün olabiliyor. Ayrıca bu adres tüm güvenilir araştırmaları yakın takibe aldığı için kısa sürede yeni stratejilerinizi belirleyebileceğiniz verilere de ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca araştırmaların kim tarafından yapıldığı bilgisine de ulaşabildiğiniz için daha güvenli bir şekilde bu verileri stratejik pazarlamanızda kullanabilirsiniz. Ulaşmak istediğiniz hedef kitleye göre, dikkate almanız gereken araştırmalar değişecektir. Bu anlamda da söz ettiğimiz adrese yönelmeniz önem kazanıyor. Çünkü oldukça fazla sayıda araştırma sonucunu öğrenmeniz mümkün olabiliyor.

Video Pazarlama Araştırmalarını Hafife Almayın!

Sadece araştırmalar değil, mevcut seyre göre belirlenen istatistikler de video pazarlamada rotanızı nasıl bir strateji doğrultusunda belirlemeniz gerektiğinde belirleyici olabilir. Örneğin 2021 yılına kadar mobil trafiğin % 70’ini videoların oluşturacağını bilmeniz, reklam bütçenizde video pazarlamaya daha fazla yer ayırmanız gerektiği anlamına gelir.

Strateji belirlerken araştırma sonuçlarından nasıl faydalanabileceğinize dair bir örnek verelim. TubularInsights tarafından yapılan araştırmaya göre üst düzey yöneticilerin % 54’ü işleri ile ilgili videoları arkadaşlarına gönderiyor. Bu bilgi hedef kitlesi üst düzey yöneticiler olan bir marka için son derece önemli olabilir. İşle ilgili videolarla hedef kitleyi nasıl yakalayabileceğinize dair çeşitli araştırmalar ile bu bilgiyi harmanladığınızda, belirlemeniz gereken reklam stratejisinin ana hatları da zaten ortaya çıkıyor.

Syndacast bir araştırma yaparak, e-mail konu satırında “video” ifadesini görenlerin postayı açma ihtimalinin % 19 arttığı sonucuna varmış. Bu veriyi kullanarak, e-mail ile gönderilen videoların konu satırında içeriğin video olduğunun belirtilmesi gerektiği kanaatine kolaylıkla varabilir ya da farklı bir stratejik yöntem belirleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?