Tanıtım

Video Pazarlamanın Geleceği


Video pazarlama gelişen çağ ile birlikte artık hemen herkesin öne çıkan değerleri arasında yer alıyor. Markalar artık ürün ya da hizmetlerini pazarlarken video pazarlama yöntemini tercih ederek hem çok daha fazla kişiye ulaşmayı hem de içeriklerin çok daha akılda kalıcı hale gelmesini sağlamış oluyor. Bu açıdan bakıldığında düşük maliyetlerle çok daha etkin hedeflere ulaşmak da video pazarlama yöntemi ile mümkün hale gelmiş oluyor.

Hedef kitlelerine ulaşmak isteyen pek çok firma artık bu anlamda SEO bilgisini dikkate alıyor. Arama motorlarında üst sırada yer almak ise firma güvenilirliği ve tercihin ilk koşullarından biri. Bu sebeple teknolojinin bu yöndeki gelişimi özellikle yan satış için en önemli desteklerin başında geliyor. 18-34 yaş aralığındaki kişiler artık önlerine gelen videoları çok daha dikkati değerlendirme ve sentezleme becerisine sahipler. Bu anlamda sosyal platformlarda bir firmanın ürününü ya da hizmeti video aracılığı ile sunması çok daha etkili bir yöntem halini almış durumda.

Tüm markalar video pazarlama stratejilerini bu yönde geliştirmeye başlarken, çağa ayak uydurmakta zorlanan pek çok firma ne yazık ki rakiplerinin gerisinde kalarak mevcut istikrarını ve kazancını sekteye uğratıyor.

Youtube, en çok video seyredilen uygulamaların başında yer alıyor. Bu alanda aylık 6 milyon saate ulaşan video seyretme grafiği düşünüldüğünde video pazarlamanın önemi bir kez daha ortaya çıkmış oluyor. Google’daki arama sonuçlarından farklı olarak Youtube’da linkinizin hemen yanında bulunan logonuz, potansiyel müşterilerin markanızı ve mevcut içeriklerinizi anlamlandırması adına büyük bir öneme sahiptir.

Bir markanın video içeriği oluştururken dikkat etmesi gereken ilk husus, anahtar kelimelerin mutlaka videonun içeriğinde belirtilmesi olmalıdır. Böylece kullanıcılar arama motorlarından yaptıkları hemen tüm aramalarda bu anahtar kelimelerle bağlantılı olarak videolara ulaşabilirler.  Vimark bu anlamda bulmak istediğiniz tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabileceğiniz video pazarlama ajansı olarak karşımıza çıkıyor. Tanıtım filmi, kurumsal film çekimleri gibi pek çok alanda hizmet veren bu ajans, yeni çağa ayak uydurmak isteyenlerin de imdadına yetişiyor. Bu konuda çok daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

2008 yılından bugüne tam 10 yıldır blog yazıyorum. Bilgisayar, hayatımın vazgeçilmez bir parçası. İmkanı olsa kod yazarak hayatını idame ettirmek isteyen, kamuda bilgi işlem sorumlusu olarak çalışan 30 yaşında bir adamım. Evliyim ve 3 yaşında Emir adında bir oğlum var. Bir tanesi lisans, dört tanesi önlisans olmak üzere birbiriyle ilgisiz 5 üniversite bölümünden mezun oldum. Şu anda Açıköğretim Web Tasarımı ve Kodlama bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Diploma biriktirmek için değil, ölmeden önce olabildiğince çok şey hakkında bilgi sahibi olabilmek için okuyorum. PHP, dronlar, fotoğrafçılık, karıncalar ilgi alanlarımdan bazıları. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.