Video Pazarlamanın Geleceği

Video pazarlama gelişen çağ ile birlikte artık hemen herkesin öne çıkan değerleri arasında yer alıyor. Markalar artık ürün ya da hizmetlerini pazarlarken video pazarlama yöntemini tercih ederek hem çok daha fazla kişiye ulaşmayı hem de içeriklerin çok daha akılda kalıcı hale gelmesini sağlamış oluyor. Bu açıdan bakıldığında düşük maliyetlerle çok daha etkin hedeflere ulaşmak da video pazarlama yöntemi ile mümkün hale gelmiş oluyor.

Hedef kitlelerine ulaşmak isteyen pek çok firma artık bu anlamda SEO bilgisini dikkate alıyor. Arama motorlarında üst sırada yer almak ise firma güvenilirliği ve tercihin ilk koşullarından biri. Bu sebeple teknolojinin bu yöndeki gelişimi özellikle yan satış için en önemli desteklerin başında geliyor. 18-34 yaş aralığındaki kişiler artık önlerine gelen videoları çok daha dikkati değerlendirme ve sentezleme becerisine sahipler. Bu anlamda sosyal platformlarda bir firmanın ürününü ya da hizmeti video aracılığı ile sunması çok daha etkili bir yöntem halini almış durumda.

Tüm markalar video pazarlama stratejilerini bu yönde geliştirmeye başlarken, çağa ayak uydurmakta zorlanan pek çok firma ne yazık ki rakiplerinin gerisinde kalarak mevcut istikrarını ve kazancını sekteye uğratıyor.

Youtube, en çok video seyredilen uygulamaların başında yer alıyor. Bu alanda aylık 6 milyon saate ulaşan video seyretme grafiği düşünüldüğünde video pazarlamanın önemi bir kez daha ortaya çıkmış oluyor. Google’daki arama sonuçlarından farklı olarak Youtube’da linkinizin hemen yanında bulunan logonuz, potansiyel müşterilerin markanızı ve mevcut içeriklerinizi anlamlandırması adına büyük bir öneme sahiptir.

Bir markanın video içeriği oluştururken dikkat etmesi gereken ilk husus, anahtar kelimelerin mutlaka videonun içeriğinde belirtilmesi olmalıdır. Böylece kullanıcılar arama motorlarından yaptıkları hemen tüm aramalarda bu anahtar kelimelerle bağlantılı olarak videolara ulaşabilirler.  Vimark bu anlamda bulmak istediğiniz tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabileceğiniz video pazarlama ajansı olarak karşımıza çıkıyor. Tanıtım filmi, kurumsal film çekimleri gibi pek çok alanda hizmet veren bu ajans, yeni çağa ayak uydurmak isteyenlerin de imdadına yetişiyor. Bu konuda çok daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap