WordPress Hosting ile Web Hosting Arasındaki Fark Nedir

Her internet sitesi sahibinin aşinası olduğu içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress, içerik üreticileri ve bloggerlar tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. Bu otomasyonun her ne kadar yoğun bir kullanımın yanı sıra ilk tercih edilenlerden biri olsa da popülerliğinin aksine kaynak tüketimi açısından aşırıya kaçtığı ve internet sitelerini yavaşlattığı görülüyor. Hosting firmaları ise bu durumu önlemek amacıyla içerik üreticilerinin WordPress’ten alabileceği en yüksek performansı alması için ilgili optimizasyonların yapıldığı WordPress Hosting paketini satışa sunuyor. Bu içeriğimizde WordPress Hosting ve Normal Hosting Arasındaki Farklar hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

WordPress Hosting ve Normal Hosting Karşılaştırılması

Bu otomasyonu kullanan kişilerin de bildiği gibi WordPress Hosting paketleri daha iyi bir kullanım sunmaktadır. Bu iki farklı hosting arasındaki karşılaştırmaları sizler için değerlendirdik.

  • WordPress Hosting’de otomasyon kurulumu sadece bir iki adım neticesinde tamamlanırken diğerinde ise veritabanı oluşturma işlemine kadar hepsini sizin yapmanız gerekiyor.
  • WordPress Hosting hizmetinde Mailchimp, Woocommerce ve buna benzer eklentiler yüklü olarak gelirken diğerinde ise tüm eklentileri manuel olarak siz yüklersiniz.
  • WordPress hosting paketlerinde site başına verilen Ram ve CPU normal web hosting hesabından daha fazladır. Daha hızlı bir web sitesine sahip olursunuz.
  • WordPress Hosting kullandığınızda site yedeği otomatik olarak günlük bazda alınır ancak diğer hosting paketinde yedeklemeler belirli aralıklarla yapılır.
  • WordPress Hosting paketinde önbellek sorununu çözmek için özel yazılımlar kullanılır.
  • WordPress’in olmazsa olmazlarından olan CDN hizmetlerini ücretsiz kullanabilirsiniz.
  • İnternet siteniz için SSL sertifikaları ücretsiz olarak tanımlanır. Normal hostingde ise farklı şartları karşılamanız gerekebilir.
  • WordPress her ne kadar güvenli olarak görülse de bazı açıkları bulunan bir sistemdir. WordPress Hosting paketlerinde bu açıklara karşı önlemler en iyi şekilde alınmaktadır.

Bu avantajları sebebiyle satın aldığınız web hosting paketini kullanacağınız yazılıma göre şekillendirmeniz gerektiği söylemek doğru olacaktır. Bu konuda daha detaylı bilgi ve hosting satın almak için Verigom ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

WordPress Hosting Nereden Alınır?

Her ne kadar birçok barındırma firmasında satın alım seçenekleri arasında bu barındırma hizmeti bulunuyor olsa da firmalar tarafından gereken özelliklerin tamamı sunulmamaktadır. Bu sebeple web hosting firması seçimlerinizde muhakkak satın alım işlemini gerçekleştirmeden önce canlı destek aracılığıyla iletişime geçmeniz gerekiyor. Bu iletişimin sonucunda sizlere paketin sunmuş olduğu özellikler eksiksiz olarak aktarılacaktır. Türkiye’de en çok rağbet gören WordPress Hosting tavsiye paketi Verigom’da bulunmakta olup firma fiyatlar genelinde de cazip avantajları sizlerle buluşturmaktadır.

Hepsini bir kenara bıraktığımızda aldığınız barındırma hizmeti konusunda anlık olarak destek alabileceğiniz firmayı tercih etmek sizler için sorunlarla karşılaşmanız durumunda çözüm odaklı çalışmak için daha faydalı olacaktır. Verigom olarak müşterilerimize 7 gün 24 saat her konuda canlı destek ve teknik destek imkanı sunuyoruz. Bizimle dilediğiniz gibi iletişime geçerek satın aldığınız hizmete dair sorunların çözümü hakkında görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

1 Yorum