Tanıtım

Yabancılar Neden İstanbul Yürüyüş Turlarını Tercih Ediyor


Yürüyüş kimisi için güzel bir stres atma yöntemiyken kimisi için hava almak için bir araçtır. Yürüyüş yapmaktan keyif alan kişiler, gezip görmek istediği yerlerde de toplu taşıma olmaksızın gidilebilecek her yere yürümeyi tercih etmektedir. Yurt dışındaki bir yürüyüş turuna katılmanın amacı ise biraz daha farklı olmaktadır. Genellikle gezilecek bölgeye kadar bir araçla gidilip birbirine yakın olan birçok turistik yeri gezmek yürüyüş turlarının başlıca amacını oluşturmaktadır.

“Peki, yabancılar neden İstanbul yürüyüş turlarını (istanbul walking tours) tercih ediyor?”

  1. Birçok yeri gün içinde pratik bir şekilde gezmek: Yabancı turistler, genellikle İstanbul içinde gezmeyi ve görmeyi istedikleri yerleri tur rehberi eşliğinde ve yürüyerek gezmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi ise hiç bilmedikleri bir yerde kolaylıkla gezmek ve rehber yardımıyla görülecek bütün önemli yerleri görebilmektir.
  2. Yarım gün ya da tam gün seçenekleri tercih edebiliyor olmak: “Yabancı turistler neden İstanbul yürüyüş turlarını tercih ediyor?” sorusunun bir diğer cevabı gezilecek yerleri yarım gün ya da tam günde gezme seçeneklerinin bulunmasıdır. Bu sayede günün yarısında rehberle gezip geri kalan yarısında kendilerine farklı bir tatil planı yapabilmekteler. Tam gün tercih edenler ise bütün günlerini planlı bir şekilde gezerek geçirme şansına sahipler.
  3. Gidilen Yerlerin Hikâyesini Bilen Birinden Dinlemek: Gezilen turistik yerlerin tamamı tarihten parçalar taşıdığı için her birinin ayrı hikâyesi bulunmaktadır. Bu hikâyeleri ve görülen yerlerin mimari öykülerini bizzat o bölgede yaşayan ve oranın tarihine hâkim bir tur rehberinden öğrenme isteği yabancıların yürüyüş turlarına katılma sebeplerinden bir başkasıdır.
  4. Daha Az Maliyetle Çok Fazla Yer Gezmek: Yürüyerek yapılan gezilerde araçla yapılan gezilere oranla maliyet daha düşük olmaktadır. Bu nedenle günlük yürüyüş turları turistler için daha avantajlıdır. Çantaya atılacak atıştırmalık yiyecekler sayesinde yemek masrafı olmaksızın gezebilmek de mümkün olmaktadır.
  5. Trafiğe Takılmaksızın Gezebilmek: İstanbul yürüyüş turlarına katılan yabancı ya da yerli turistler, kendileri için önceden planlanmış gezilerde trafiğe takılma derdi olmaksızın gezebilme avantajına sahiptir. Birbirine yakın olan tarihi yapılar, alışveriş merkezleri, restoranlar bir günlük gezi planına dâhil olduğu için zorlanmadan ve fazla yorulmadan gezmek mümkün olmaktadır.

Saydığımız bu 5 madde: “Yabancılar neden İstanbul Yürüyüş turlarını tercih ediyor?” sorusunu en güzel şekilde açıklamaktadır.

İstanbul walking tours olarak hizmet veren bir firma örneği için tıklayın

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

1988 İstanbul doğumlu. At Antrenörlüğü (2008), Güvenlik Bilimleri (2010), İşletme (2011), Medya ve İletişim (2015) bölümlerinden mezun. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık 2. sınıf öğrencisi. Evli ve 1,5 yaşında Emir adında bir oğlu var. 2008 yılından beri Kelimeler Benim'de yazıyor. Drone pilotu ve Çaylak PHP geliştirici. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.