Yanık İzi Tedavi Edildiğinde Hiç İz Kalmaması Mümkün Müdür

En kötü yara izlerinden biri yanık izi, hem dış görünüş açısından hem de hareket fonksiyonları açısından maalesef olumsuz etkileri olan bir sorundur. Günümüzde gelişen estetik cerrahi yöntemler ile yanık izleri çeşitli şekillerde tedavi edilmektedir. Yanık izinin kesin olarak ortadan kaldırılması için yanık izinin şekli, kalitesi, kapladığı alan gibi faktörlere dikkat edilerek tedavi edilmesi gerekmektedir.

 Bası tedavisi, yeni deri oluşturarak yara yüzeyinin yenilenmesi, lazer uygulamaları, doku nakilleri ve farklı estetik operasyonlar, Yanık izi tedavisi için kullanılan yöntemler yer alan yöntemlerdir. Bu yöntemleri uygulayan doktorlar estetik ve plastik cerrahlardır. Kusursuz bir tedavi için elbette Prof. Dr. Halil İbrahim Canter ülkemizde tavsiye edilen uzmanlar arasındadır.

Yanık İzlerinin Tedavisinde Yeni Gelişmeler var mıdır?

Tıp teknolojisinin gelişmesi ile birlikte yanık izi tedavisi için de farklı olanaklar doğmuştur. Yenilikçi uygulamalar ile yanık izlerinin tamamen ortadan kaldırıldığı cerrahi operasyonlar yapılmaktadır. Yanık izinin şekli, nasıl oluştuğu, kalitesine göre izin yok edilmesindeki başarıyı etkileyen faktörler oluşur.

Prof. Dr. Halil İbrahim Canter, yanık izi tedavisi sürecinde her hastanın ayrı değerlendirilmesi gerektiğini dile getirmektedir. Kendisi bu alanda önemli başarılara imza atmış tanınan bir uzmandır. Yanık izi tedavileri Canter’e göre özel uzmanlık isteyen operasyonlardır. Tüm dünyada gelişen modern teknikler kullanarak tedavilerini gerçekleştiren başarılı doktor güvenle tercih edilebilecek sayılı doktorlar arasında yer almaktadır.

Yanık İzinde Neye Göre Hangi Tedavi Uygulanır?

Her yanık izi için aynı tedavi uygulanması mümkün değildir. Yanık izinin oluşumu ve kalitesine göre farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Tedavi yöntemi uzman doktor ve hastanın birlikte belirleyecekleri hazırlık sürecine dayanır. Yanık izi tedavisi yöntemini belirleyen en başta yanık izinin özellikleridir.

Prof. Dr. Halil İbrahim Canter yanık izi tedavisinde başarılı sonuçlar almış bir uzman doktor olarak yanık izlerinizden kesin olarak kurtulabileceğiniz tedaviyi sunmaktadır. Yanık izlerinizden rahatlıkla kurtulabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Uzman doktorla yara izinizin tanımı yapıldıktan özellikleri belirlendikten sonra tedavisi estetik cerrahi operasyonla yapılmaktadır.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı olan Prof. Dr. Halil İbrahim Canter ile iletişime geçmek için resmi web sayfasını https://ibrahimcanter.com ziyaret edebilirsiniz.

Resmi sosyal medya sayfaları:

https://www.facebook.com/Dr.Canter
https://twitter.com/ibrahimcanter
https://www.instagram.com/ibrahimcanter

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:FacebookTwitterWhatsApp
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap