blank

Yellowpages ile Firma Rehberi

İnternetin bu denli sık kullanıldığı çağımızda internet siteleri, kişisel bloglar web tanıtımları ya da şirket ve firmalara özgü internet siteleri büyük önem taşımakta. Bugün pek çok kişi ihtiyacı olan ürünü ya da bilgiyi internet üzerinden elde etmekte iken kişisel sayfaların ve bilhassa firmaların bu alanda yer almamasını düşünmek büyük bir hata olurdu doğrusu.

Bir web sayfasına ya da web sitesine sahip olmak ile işlerin bittiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Tasarım, adwords ve diğer ince ayrıntıların dışında dikkat edilmesi gereken belki de en önemli unsur içerik. Web sitenizde site amacına uygun kaliteli ve özgün içeriklere sahip olmanız gerekmekte. Peki, bir içerik nasıl hazırlanır?

İçerik hazırlarken dikkat etmeniz gereken pek çok unsur var elbet fakat işin olmazsa olmaz bazı temel taşları var. İçeriği yazmadan önce hedef kitlenizi belirlemelisiniz. Hedef kitlenize göre içerik üslubunuzu ve içeriğinizin içinde yer alarak olan ögeleri düzenleyebilirsiniz. Hedef kitleye göre içerik hazırlamak hem zamandan hem de maddiyattan tasarruf etmenize yardımcı olurken bir yandan da site kalitenizi arttırmanızı sağlayacaktır. Eğer siteniz herhangi bir satışta bulunuyorsa kaliteli ve kitlenize uygun yazdığınız içerikleriniz sayesinde daha fazla ziyaretçi alacak, bu ziyaretler sayesinde internet ortamında üst sıralarda yer alabilecek ve neticesinde satışlarınızda artış elde edebileceksiniz.

İçeriğinizi hedef kitlenize ve amacınıza uygun olarak hazırladıktan sonra yapılması gereken ikinci aşama internet ortamında adınızı duyurmak.  Sayfanızı tanınır ve tercih edilir hale getirmek belki de en zahmetli aşama. Özellikle büyük firmalar marka isimlerinin tanınmışlığından ötürü sitelerine gereken önemi vermemektedirler. Oysa internet gerçek hayattan biraz daha farklı işliyor. Burada, en çok ziyaret edilen ve görüntülenen içerik hangi sayfalarda ise aramalarda o sayfalar daha ön sıralarda yer alıyor.

Nasıl içerikler hazırlamak gerektiği, hedef kitlenize daha fazla nasıl ulaşabileceğiniz, sitenizin tercih edilebilirliği ve tanınırlığını nasıl arttırabileceğinizi Yellowpages’ta yer alan firma rehberi kısmından detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Adım adım yapmanız gerekenler ve her türlü yardım olanaklarına ulaşabileceğiniz Yellowpages internette adını duyurmak isteyenlerin başvuracağı ilk adres olmalı.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?