Sigarayı bırakmak

Zararlı Alışkanlıklardan Kurtulmanın En Kolay Yolu

Sigara, zararlı alışkanlıklar arasında en tehlikeli olanlardan biridir. Vücudun neredeyse tüm sistemlerini olumsuz yönde etkileyen sigaradan kurtulmak sandığınız kadar zor olmayabilir. Eğer daha önce sigarayı bırakmayı denediyseniz ancak başarılı olamadıysanız umudunuzu kaybetmeyin. Sigara içenlerin denediği iki yöntem ön plana çıkıyor.

Bu iki yöntemden ilki azaltarak bırakmak oluyor. Rutin bir duygu durumu içerisinde sigarayı azaltmak ve bu yolla bırakmak elbette mümkündür. Ancak basit bir duygu değişimi sırasında bile azaltılan sigaranın yeniden eskisi kadar çok içilmesi gündeme gelebiliyor. Haliyle onca çaba boşuna gidiyor. Bir diğer yöntem de birden bırakmaktır. Ancak bu yöntemle de başarıya ulaşanların sayısı, deneyenlerin sayısının yarısından bile daha az! İşte bu nedenle sigarayı bırakmanın alternatif yolları aranıyor.

Bu noktada da devreye hipnoz ile sigara bırakma metodu giriyor. Üstelik sadece iki seans ile sigarayı bırakmanın mümkün olabildiği hipnoz yöntemini deneyenlerin bir hayli memnun kaldığını da belirtmeliyiz. Hipnoz yöntemi geleneksel psikolojik terapilerden farklı olarak çok daha kısa sürede sonuç almayı sağlayabiliyor. Ancak bu yöntemin başarılı olabilmesi için bir unsurun son derece önemli olduğunun altını çizelim.

Bu unsur da kişinin sigarayı gerçekten bırakmak istemesidir. Sigarayı bırakma konusunda kararsız kalanlar gerçekten bırakmayı isteyene kadar beklemelidir. Çünkü kararsız kalanlar için başarılı olabilecek bir yöntem olduğunu söylemek güç. Buna karşın gerçekten sigarayı bırakma konusunda kararlı olanlar gayet başarılı bir netice alabiliyor. Sadece 2 seans hipnoz terapisi ile başarıya ulaşmak ise umut vaat ediyor.

Hipnoz ile sigarayı bırakmak konusunda daha fazla bilgi almaya ihtiyacınız olabilir. Bunun için sizlere önerimiz Hipnoz Center internet sitesine tıklamanız olacak. Bu sayede hipnoz yönteminin ne olduğu ve ne olmadığı konusunda detaylı bilgi alma şansınız bulunuyor. Aynı zamanda hipnozun sigarayı bırakma konusunda ne oranda etkili olduğu, nasıl uygulandığı gibi konularda da fikir sahibi olmanızı sağlayacak olan tüm bilgiler internet sitesinde mevcut. Sonuç olarak sigarayı bırakmaya kararlıysanız ve yeni bir yöntem denemek isterseniz siz de rotanızı hipnoz metoduna çevirebilirsiniz. Denemekte fayda var!

Kapak görseli Jonathan Kemper
Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?