Tanıtım

Zivella Totem Üstün Tasarım Ödülünü Aldı


Endüstriyel Ürün Tasarımcısı Alp Nuhoğlu’nun imzasını taşıyan Totem koltuk, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri kapsamında ofis mobilyası kategorisinde üstün tasarım ödülüne layık görüldü.

Yeni nesil çalışma alanları ve ofislerin yanı sıra restoran, hastane ve okul gibi mekanların, değişen ihtiyaçlarına uygun yenilikçi çözümler geliştiren Zivella, insan odaklı tasarım yaklaşımıyla dikkat çekiyor. Zivella’nın bu yıla özel hazırlanan koleksiyonunda yer alan Totem koltuk, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri kapsamında ofis mobilyası kategorisinde üstün tasarım ödülüne layık görüldü.

Endüstriyel üretim yöntemiyle metal konstrüksiyon üzerine poliüretan kalıplama yapılarak tasarlanan Totem koltuk, gövde ve oturum olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Totemin, mono blok yapısı ve rafine detaylandırılmış bileşenleri ile sürekli standardizasyonu sağlayan bir tasarımı bulunuyor.

Alınan ödüle ilişkin bir açıklama yapan Zivella Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Uzun “İletişimi kolaylaştıran ürünlerimizle verimliliğe destek olmak için ürünler geliştiriyoruz. Tasarımcımız Alp Bey tarafından tasarlanan ve 2018 yılı koleksiyonumuzun en beğenilen ürünlerinden bir olan Totem’in ödüle layık görülmesi bizi çok gururlandırdı” dedi.

Endüstriyel Ürün Tasarımcısı Alp Nuhoğlu ise “Totem koltuk, tasarım dili ile konumlandığı mekanlarda görsel zenginlik ve ‘az’ etkisi yaratan bir ürün. Totem’i üretim süreçlerini kolaylaştırmak ve endüstriyel üretim süreçlerinde standart kaliteyi sağlayan bir ürün olması amacıyla tasarladım” dedi.

Yazar Hakkında | Sezer İltekin

2008 yılından bugüne tam 10 yıldır blog yazıyorum. Bilgisayar, hayatımın vazgeçilmez bir parçası. İmkanı olsa kod yazarak hayatını idame ettirmek isteyen, kamuda bilgi işlem sorumlusu olarak çalışan 30 yaşında bir adamım. Evliyim ve 3 yaşında Emir adında bir oğlum var. Bir tanesi lisans, dört tanesi önlisans olmak üzere birbiriyle ilgisiz 5 üniversite bölümünden mezun oldum. Şu anda Açıköğretim Web Tasarımı ve Kodlama bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Diploma biriktirmek için değil, ölmeden önce olabildiğince çok şey hakkında bilgi sahibi olabilmek için okuyorum. PHP, dronlar, fotoğrafçılık, karıncalar ilgi alanlarımdan bazıları. Daha fazlası için: Ben Neymişim »

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?


Önemli: Ticari (SEO) amaçlı yorum backlinkler cüzi bir ücret karşılığında onaylanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.