Acı Sos Cezalı Tekerleme Kapışmamız

Birkaç aydır aynı şehri paylaştığımız fakat bir türlü görüşmeye fırsat bulamadığımız blog yazarı arkadaşım Ubeydullah ile görüşmek sonunda nasip oldu. Yanıma, aynı zamanda iş arkadaşım olan taze teknoloji blog yazarı Emrah‘ı da alıp Ubeydullah’a baskına gittik. Ubeydullah, bir süredir yazılarının yanında, videolar da çekip blogunda yayınlıyor. Biz de severek izliyoruz. Laf arasında bu videolardan birinde yer almak istediğim mesajını kendisine verince, bir araya geldiğimizde bir video çekmek kaçınılmaz oldu.

Sağ olsun, Van’a geldim geleli hiç bu kadar eğlenmemiştim. Bu arada Ubeydullah, İsviçre çakısı gibi adam. Enfa Edebiyat adında bir edebiyat dergisi çıkarıyor, bu dergiyi ücretsiz olarak Türkiye’nin dört bir yanına dağıtıyor, blog yazıyor, video çekiyor, üzerine bir de böyle zor bir şehirde öğretmenlik yapıyor. Neyse. Bir binanın 4. katında bulunan 20 numaralı dairede yaşayan Ubeydullah bizi çok hoş karşıladı.

Fakat Ubeydullah tembellik yapmış, yapacağımız yarışmanın konusunu önceden belirlememişti. Neyse ki küçük çaplı bir beyin fırtınasından sonra yarışmanın konusunda karar kıldık. Üç kişiydik ve her birimiz 5 adet tekerlemeyi sırayla okuyacaktık. En çok yanlış yapan 2 kaşık, daha az yanlış yapan 1 kaşık acı sos yiyecekti. En az yanlış yapan kişi ise ceza almadan kurtulacaktı. Yarışmamıza konu olan tekerlemeler şunlar:

  • Bir berber bir berbere, bre berber gel beraber bir berber dükkanı açalım demiş.
  • Şu köşe yaz köşesi, şu köşe kış köşesi, ortası su şişesi.
  • Kartal kalkar dal sarkar, dal sarkar kartal kalkar.
  • Al şu takatukaları takatukacıya takatukalatmaya götür. Takatukacı takatukaları takatukalamazsa, takatukaları takatukalatmadan geri getir.
  • Ocak kıvılcımlandırıcılardan mısın, kapı gıcırdatıcılardan mısın? Ne ocak kıvılcımlandırıcılardanım, ne kapı gıcırdatıcılardanım.

Kimin birinci olduğunu söylememe gerek yok herhalde? :) O zaman izliyoruz.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:FacebookTwitterWhatsApp
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap

2 Yorum