Arby’s yedim yemez olaydım!

Dün kız arkadaşımla çıkıp arkadaşlarımız Barış ve Zeynep’le Kadıköy’de buluştuk. Kadıköy’e Sirkeci’den vapurla geçtik. Kadıköy vapur iskelesinin yakınında sarı bir balon var (insanların binip uçtuğu) görenleriniz olmuştur. Etrafındaki afişlerde TurkBalon diye de geçiyor. Onun altında da bir Balon Cafe var. Denize girintili, Haydarpaşa manzaralı bir kafe. Önce orada oturup birer çay içtik, sohbet ettik. Bloggerlığın üzerime yüklemiş olduğu sosyal sorumluluk gereği menünün kazık olduğunu söylemeliyim. (Çay 2.5 TL)

blankDaha sonra Kadıköy Tepe Nautilus AVM’ye gittik. Alışveriş merkezini gezerken yemek yiyelim dedik, Zeynep’in tavsiyesiyle Arby’s e gitmeye karar verdik. Yiyeceğimiz şey Barışa göre ‘pahalı hamburger’ Zeynep’e göreyse ‘eti çok ince kesilmiş yaprak yaprak etlerdan oluşan hamburger’di. Tabii ben ve kız arkadaşım ilk defa Arby’s e gidecektik ve yiyeceğimiz şey hakkında herhangi bir fikrimiz de yoktu. Barış ve Zeynep bize birer Beef’n Cheddar menü ısmarladılar. Gerçekten çok lezzetli görünüyorlardı. Menüde o hamburger, helezon şeklinde soslu patetes kızartması (curly) ve pepsi kola vardı.

Yemeye başladık, söylediğim o yaprak yaprak etler bir süre sonra midemi bulandırmaya başladı. Sanki pişirilmeden ısıtılmış et yiyordum. (Sitesinde 4 saat pişirildiği yazıyor)Ben hariç diğer üç kişi ürünü gerçekten beğenerek yedi. Sanırım sorun bende. Yarım bıraktım. Fakat patates kızartması çok orijinal ve lezzetliydi. Onda da tek sorun fazla yiyemiyorsun. Bir süre sonra bayıyor insanı.

Arby’s in bir artısı da kolanın içine Burger King ya da McDonald’s gibi buz koymaması. Zira diğer ikisi bardağın yarısını buz dolduruyor.Arby’s hakkında söylemem gereken son şey yine sosyal sorumluluk adına çok pahalı olduğu: Bahsettiğim menü yaklaşık 12 TL.

blank

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?

12 Yorum
  • aşkım ilk ve son oldu merak etme yiyelim demem sana :D şey şu ‘pahalı hamburger’ sözü Barış’a değil Zeynep’e aitti sen kaçırmışsın orayı Barış Zeynep’in bu tanımına karşı çıkmıştı diğer markalar sanki çok mu ucuz diye hemen hemen aynı demişti :) ama senin yiyemeyip benim yemem garip değil mi genelde erkekler etin her çeşitini yerrr! :’)

  • Beef’N Chadder; Arby’s in muhteşem ekmeğine 4 saat boyunca fırınlanmış incecik dana eti düşer, üzerine eklenen chadder peyniri erir ve etlerin arasına sızar. ilk lokmada yüzünüzde anlamsız bir gülümseme ve içinizde bir mutluluk oluşur, lokma boğazınızdan kayarken adeta gıdıklar orayı. Bir, iki, üç vicdan azabı duyana kadar devam eder bu zevk. izmirde yaşıyorum ve bu zevk için 600km yol yapmam gerekiyor. çünkü sadece istanbulda, ankarada ve antalyada var. öğrendim ki çelebi grubundan tat grubuna geçmiş ve izmir’e de bir restoran açacaklarmış. merakla, ısrarla ve aşkla bekliyorum. Arby’s Orgazm kadar güzel bir lezzet :-)

  • Ya kardesim ne sallamissin ne abartmissin. Oyle bir yazmissinki sanki kuzu cevirme yiyormussun gibi anlatmissin