Sevgili havaş biraz yavaş

Bizleri şehir merkezinden taa havaalanımıza kadar götüren sevgili Havaş;
Anlıyorum, Malatya gibi bazı şehirlerde bu işi bir şekilde götürüyorsunuz, karışan yok, görüşen yok. Beğenmiyorsan taksi tut felsefesini iliklerimize kadar hissettiriyorsunuz bize. Ama yazık günah değil midir çoğu öğrenci olan yolcu milletine? 30 kilometrelik yol için bizden 9 lira almanız çok mu normal yoksa ben mi çok pintiyim ey havaş? Aldığım uçak biletinin fiyatı 52 lira. Gideceğim yol 1114 kilometre. Demek ki, muhtaç olsak da Havaş’ın otobüsüyle gitsek İstanbul’a, 334,20 TL para ödeyeceğiz size. Şoförleriniz de çok pratik. Yolun ortasında otobüsü durdurup, o dip koçanlı yolcu taşıma biletinden tek tek koparıp veriyor, paraları toplayıp yola öyle devam ediyorlar. Vay ki ne vay sevgili havaş. Benim hayal dünyamda sen havaalanlarında bekleyen, “ulan bu şerefsizler uçakla geldiğine göre, bunlarda para boktur” deyip tüm çıkışları otobüsünün giriş kapısına çevirmiş, ne varsa geçirmek için sabırsızlanan sinsi bir adam gibisin. Açık konuşuyorum işte. Otobüsünün yaktığı mazot belli, gittiği mesafe belli. Şu saatten sonra da artistlik yapma ki kamunun gözünde iyice değerini yitirme. Size Türk halkının vicdanı adına sesleniyorum. Ya da yok, seslenmiyorum siz anladınız zaten.

Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:FacebookTwitterWhatsAppPinterestLinkedIn
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap

5 Yorum
  • sevgili havaş diye yazı yazan arkadaşım biliyormusun ki o garibim havaşın boğazını dhmi denen illet nasıl sıkıyor ona ne türlü eziyetler edip ondan ne paralar alıyor “sevgili havaş biraz yavaş” demektense “bu nasıl devlet nerde acep bu millet” dememiz gerekir biz millet olarak hep sağa sola sataşırız hükümetin önünde el pençe diz divanız başbakan kimki onu oraya bu millet getirmedimi bu millet açken o bu milletin parasını alıp sağa sola oğluna yatırım yapmıyormu biz onu görünce neden el pençe diz divan oluyoruz o bizi görünce tırssın.

  • Havaş’ın DHMİ ile olan ilişkisini bilmiyorum ama bunun hesabını da ben ödemek zorunda değilim. 9TL az para mı bir öğrenci için? Bunun gittisi geldisi ile 18TL’ye mâl oluyor sadece havaalanına ulaşım. Başbakan konusunda sana katılıyorum arkadaşım. Devlet, bu gibi ulaşım sorunu olan havaalanlarında belediye otobüsleri çalıştırmalıdır.

  • Niye herşeyi başbakandan falan bekliyorsunuz , veya niye en küçük bir olayda bile başbakana çamur atmak için uğraşıyorsunuz bilmiyorum. Görende zannedecek ki Tayyip erdoğan geldi, herşeyi altüst etti , ülkeyi batırdı , bizi ele güne muhtaç etti falan filan. Şimdi yapmadı mı diye soracaksınız. Hayır yapmadı. en azından diğerlerinin yaptıklarını yapmadı.Bu hükümetten önce de birsürü hükümet vardı. Hangisi adam akıllı iş yaptı ki? Hangisi yaşam standartlarınızı yükseltti ki ? Soruyorum size elin amerikalısı , almanı , ingilizi bir şehirden başka bir şehire giderken otobüs mü kullanıyor ? Hayır Uçak ile seyahat ediyor. Ve bunu tabiri caizse 40 yıldır yapıyor. Şehirlerarası otobüse binen yok adam akıllı. Peki sen bundan önceki hükümetler zamanında uçağa binebiliyor muydun ? Ne zaman binmeye başladın ? Halkın ne kadarı binebiliyordu , şimdi ne kadarı binebiliyor ? Evet bende uçakla seyahat ediyorum ve mecbur kaldığım zamanlarda Havaş kullanıyorum. İzmir’de havaş 10 lira iken , şehir otobüsü 3 lira. Demek ki 3 liraya da bu işler olabiliyormuş. Madem havaş ile devletin arasında bir sorun var. Bunu halletsinler kardeşim. İnsanı enayi yerine koymasınlar ….

  • Dönüşte yine uçakla geldim. Onur Air’ın otobüsleri dolmuştu. Havaş’ın ilk servisi de direkt olarak yan şehre geçecekmiş. Tam diğer Havaş servisine gidiyordum ki, taksicinin “abi otobüs dokuz lira taksi on lira” diye bağırdığını duydum. Ulan dedim, otobüsle dokuza gideceğime, taksiyle on’a giderim. Bindim. Arka koltuğa 4 kişi oturduk. Daha doğrusu ben oturamadım. Burjuvazimiz bile gariban işi… :)