Tecrübeli düdük

Yazarlar için “kalem” denildiğini duyarız. “Usta kalem, bu konu hakkında zehir zemberek açıklamalar yaptı” cümlesi buna bir örnek teşkil edebilir. Kulağı tırmalamaz, hatta hoş gelir. Tenisçiler için “genç raket“, kaleciler için de “tecrübeli eldiven” derler. Hani eğer bir yeteneğin varsa, ve bu yeteneğini eline alabildiğin bir “aletle” icraate dönüştürüyorsan, aynı zamanda elindeki aletin boyutu kolundan büyük değilse, sen o aletsin. Bu hayatta ben bunu anladım arkadaş.

Hiçbir zaman spor gazetesi okumayan birisiyim. Bugün, okulda bir arkadaşım Fanatik gazetesi okurken uzaktan gözüme küçük bir haber çarptı. Haberin başlığı “Galatasaraylı değilim“. Bir an ilgimi çekti işte, ne bileyim, dedim ki kim bu galatasaraylı olmadığını açıklamak zorunda hisseden, gazeteye de yazmak zorunda hissettiren adam. Hem ben de galatasaraylı değilim, sonuçta ortak bir noktamız var abiyle. Aldım gazeteyi okudum. Yarısına kadar ciddiyet dolu haber tam o anda karşımda “Cin Ali” serisinin en boktan kitapçığına dönüştü. Eldeki aleti insana; daha doğrusu, insanı eldeki alete dönüştüren gazete edebiyatı, o benzetmeyle gözümde jübilesini yaptı. O benzetme bir hakemin elindeki en gerekli aleti içinde barındırıyordu: “Tecrübeli düdük…” İşte o haber:

Galatasaraylı değilim
İstanbul Belediye maçında gösterdiği yönetimle Galatasaray camiasının ve taraftarının tepkisini çeken hakem Hüseyin Göçek, bir medya kuruluşunda doğuştan Galatasaraylı olduğu yönünde çıkan haberin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Yazılı bir açıklama yapan tecrübeli düdük, “Ailemin Ali Sami Yen Stadı’nda locasının olduğu yönündeki iddiayı içeren haberin gerçekle hiçbir ilgisi yoktur. Bırakın ailemin locası olduğunu, babam, hakemliğe başladığımdan bu yana benim yönettiğim 3 maç dışında Ali Sami Yen Stadı’na gitmemiştir.” ifadesini kullandı.
Bu yazıyı sevdiklerinle paylaş:FacebookTwitterWhatsAppPinterestLinkedIn
Yazan
Sezer İltekin
Yazıya bir yorum yap

2 Yorum
  • Tecrübeli düdük denir mi hiç adama ya. Nasıl bir yazarı var bu gazetenin. Sanırım yazar Galatasaray`lı ve hakeme sinir olduğundan böyle bir saçma benzetme yapmış.

  • Türkçemizi zaten toplumda “emo” diye bilinen gençler değil , bu kendini birşey zanneden gazeteler mahfediyor.

    Dipnot: Spor gazetesi okumamana sevindim.Zaten bizim ülkemizde spor gazeteleri sadece haber olsun diye haber yapıyor.