blank

Yılbaşı Süsleri Nasıl Kullanılır?

Yeni bir yıl, yeni umutlar, sokaklarda kırmızı – beyaz süslemeler, her yer ışıl ışıl… Yılbaşı süsleri adeta neşe saçıyor. Bazı sokaklarda gerçekten o heyecanı hissedebiliyorum.

Sonra düşündüm ve dedim ki “Neden evime o heyecanı katmıyorum?” Anlamlı bir cevap bulamadığımdan hemen işe koyuldum ve yılbaşının olmazsa olmazı bir ağaç aldım. Aldım almasına da nasıl süsleyeceğim konusunda bir fikrim yok. Sanmayın bu yılbaşı süslemeleri rastgele yapılıyor. Onu da öğrendim, her şeyin bir usulü, püf noktası varmış. Yılbaşı arefesi, siz de engin bilgilerimden yararlanın istedim ve tüm tecrübelerimi aktarmaya karar verdim.

Öncelikle şunu belirteyim yılbaşı süsleri özen ve sıralama gerektiriyor. Yılbaşı süslemelerine ilk olarak ışıklarla başlamalısınız. Süs ışıklarını yerleştirmenin en iyi yolu ise onları ağacın tepesinden aşağıya doğru bir spiral şeklinde yerleştirmek. Sonrasında ise gövdeyi ışıklarla sarmalısınız bu şekilde ağacınızın altındaki hediyeleri de daha bir görünür kılabilirsiniz.

Bir sonraki aşama süs toplarını yerleştirmek. Tabii onun da bir püf noktası var: büyük topları aşağılara küçük topları ise üst taraflara asın. Bu şekilde aşağı çok daha etkileyici gösterebilirsiniz.

Eğer az miktarda süsünüz varsa üzülmeyin, birçok süs topunu birlikte bağlayarak bu sorunu çözebilirsiniz. Hatta küçük topları kurdeleler ile ağaca sabitlerseniz ağacınızı süslü mü süslü gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Kumaştan yapılmış toplar, dekoratif Noel babalar, hem şık hem de zarif geldiği için ben bu sene tercihimi ağırlıklı olarak bu tip süslerden yana kullandım. Umuyorum ki renkli ve çok keyifli bir dekorasyon çıkacak ortaya.

Herkese şimdiden aydınlık, parlak ve mutlu bir sene diliyorum.

Bu yazıyı paylaşmak istersin diye buraya renkli düğmeler koydum
blank
Blog Yazarı
Sezer İltekin
Bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı?